2021’de Bitcoin ile Para Kazanmanın Pratik Yolları

Daha fazla insan Bitcoin ile nasıl para kazanılacağını çözüyor ve biz buna ayak uydurmanın bazen zor olabileceğini anlıyoruz. İşleri sizin için biraz daha kolaylaştırmak amacıyla, Bitcoin ile nasıl para kazanabileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Madencilik

Bu, madencilerin karmaşık matematik problemlerini çözmek için güçlü bilgisayarlar kullandığı süreçtir. Kodu kırdıklarında, yeni basılmış BTC ile ödüllendirilirler. Temelde, bloğu kimin en hızlı çözebileceğini ve bunu yapacak kadar şanslı olanların ödüllerini alacağını görmek için bir yarış.

Satın Alma ve Tutma

Bitcoin satın almak ve tutmak, piyasadaki en basit ve en yeni başlayanlar için uygun ticaret stratejilerinden biridir. Öncelikle, bir Bitcoin cüzdanı alın, BTC satın alın ve ardından fiyatın gelecekte ne kadar uzun sürerse sürsün aniden yükseleceğini umun. Satmaya karar vermeden önce haftalar, aylar hatta yıllar alabilir.

bitcoin para kazanma

Ticaret

BTC ticareti, Bitcoin’in son derece değişken doğasından yararlanmak anlamına gelir. Bu yöntem, pazar hakkında pratik ve bilgi gerektirir, bu nedenle denemeyi düşünmeden önce yaptığınızdan emin olun. İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç ticaret stili;

Günlük alım satım – Günlük alım satım, kısa ve hızlı alım satımlar gerektirir ve küçük ve hızlı kar fırsatları sağlar. Günlük tüccarlar bir gecede açık pozisyon tutmazlar, bu nedenle yöntem, piyasayı dikkatlice analiz etmekten, küçük para kazanma fırsatlarını görmekten ve küçük bir kâr için sermayeye ayırmaktan oluşur. Seansın sonunda, günlük tüccarlar önemli bir birikimli kazanca sahip olabilirler.

Swing ticareti – HODLing uzun vadeli ve günlük alım satım kısa vadeli ise, swing ticareti ortadadır. HODLers gibi, swing tüccarları da düşük alım yapacak, holdinglerinin fiyatlarının arttığını görmek için yeterince bekleyecek ve ardından yüksek satış yapacak. Ancak, bekletme süreleri bir HODLer kadar uzun değildir ve bir günlük tüccar kadar kısa değildir.

Arbitraj – Bitcoin arbitrajı yukarıdaki stillere benzer. Bununla birlikte, aynı borsada para kazanma fırsatları aramak yerine, arbitraj kullanan tüccarlar farklı platformlarda bu fırsatları ararlar. Temelde, BTC’yi A borsasından satın alıp daha yüksek bir fiyat karşılığında B borsasında satarlar.

Tüm bu yöntemler çok fazla pratik gerektirir, bu nedenle ilk denemede doğru uygulamayı beklemeyin. Sadece kendi araştırmanızı yapın, hangi stratejinin sizin için en iyi olduğunu bulun ve kendi yolunuzda olacağınıza güvenin.

Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Etmek

Olgunlaşmaya devam ettikçe, Bitcoin’i malları ve hizmetleri için ödeme olarak kabul eden giderek daha fazla işletme görmeye başlıyoruz. Öyleyse, halihazırda bir işletme yürütüyorsanız, neden ödeme olarak BTC almayı düşünmüyorsunuz?

Küresel erişiminizi genişletir, ödemeleri güvenli hale getirir ve tüm ödeme sürecini hızlandırır. En iyi yanı, Bitcoin’i kabul etmeye başlamanın inanılmaz derecede kolay olmasıdır. Fiziksel bir kurum işletiyorsanız, mağazanızın önüne ve kasanızın yanına küçük bir tabela koymak meselesidir. İşletmeniz çevrimiçiyse, ana sayfanıza bir afiş koyabilir veya bunu web sitenize tam olarak entegre etmek için Paxful ile Pay gibi bir ödeme aracısı kullanabilirsiniz. Bu noktalarda, müşteriler doğrudan Bitcoin cüzdanınıza para gönderebilirler.

Bir Cevap Yazın

  1. 2021’de Bitcoin ile Para Kazanmanın Pratik Yolları için yorumda bulun

    2021’de Bitcoin ile Para Kazanmanın Pratik Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2021’de Bitcoin ile Para Kazanmanın Pratik Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.