Nelerimizi Sigortalatmalıyız?

Modernizmin hat safhaya ulaştığı ve kendimizi her türlü korumaya alarak, daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmeyi tercih ettiğimiz son yıllarda ülkemizde tıpkı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi sigorta poliçelerine olan ilgi her geçen gün daha da artıyor.

İnsanların bilinçlenmesiyle paralel olarak gelişen bu durum, insanlara yalnızca mal güvenliği sağlamanın ötesinde hayatlarını daha mutlu ve kaliteli bir şekilde yaşama imkanı da tanıyor.

Yani sigortalara artık eskisi gibi sadece zenginlerin yararlandığı bir mal güvencesi olarak bakılmıyor.

Nelerimizi sigortalatmalıyız? başlıklı bu yazımızda son derece zaruri olan yani hayati bir önem teşkil eden birtakım sigorta çeşitlerine kısaca değinmek istiyoruz.

İşte, herkesin imzalaması gereken sigorta poliçesi çeşitleri listemiz:

  • BES:

Daha sağlıklı bir yaşam sürmenin yanı sıra daha kaliteli yani maddi sıkıntısız bir hayat geçirmek isteyenlerin de muhakkak tercih etmesi gereken Bireysel emeklilik sigortası, emeklilik döneminizi maddi sıkıntı içerisinde geçirmenizi engelleme amacı taşıyor.

10 yıl gibi bir süre için belirli miktarlarda prim ödediğinizde emekli olduğunuzda toplu para alabildiğiniz gibi her ay düzenli ek gelir de elde edebiliyorsunuz.

Çalışma hayatınızdaki standartlarınızı ve lüksü emeklilik döneminde de yakalamayı başarmak adına mutlaka BES sigortasına bir şans vermenizi şiddetle öneriyoruz.

  • Zorunlu deprem sigortası

Özellikle deprem bölgesinde yaşayan kişilerin muhakkak imzalaması gereken zorunlu deprem sigortası poliçesi, deprem yüzünden eviniz zarar gördüğünde bu zararı karşılayarak, size yeni evinizde hayatınızı devam ettirme yani sokakta kalmama fırsatı sunuyor.

Bu yönüyle de İstanbul gibi fay hatları üzerinde bulunan şehirlerden birinde yaşıyorsanız, ileride evsiz kalmamak adına zorunlu deprem sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Kasko

Zorunlu trafik sigortasının aksine kaza anında karşı tarafın değil de sizin aracınıza ait hasarların ödenmesini kapsayan kasko sigortası; aracınızdaki maddi hasarların sigorta şirketi tarafından ciddi oranda karşılanması anlamına geliyor.

Araç fiyatlarının her geçen gün daha da yükseldiği bu son dönemlerde özellikle lüks bir araç sahibiyseniz hem kaza sonrası aracınızda doğabilecek her türlü maddi zarara hem de kaza esnasında sizin ya da aile bireylerinizden birinin başına gelebilecek sakatlanma vb. sağlık sorununa karşı önlem almak adına en yakın zamanda kasko sigortası poliçenizi imzalamanızı öneriyoruz.

  • Konut sigortası:

Sel, baskın, yangın, hırsızlık girişimi, evi su basması vb. her türlü üzücü durum karşısında evinizi koruma ve güvence altına almak istiyorsanız, konut sigortasına bir şans verebilirsiniz.

Her ne olursa olsun sigorta seçimi esnasında son derece titiz davranmayı, doğru ve güvenilir bir sigorta şirketini tercih etmeyi unutmamalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Nelerimizi Sigortalatmalıyız? için yorumda bulun

    Nelerimizi Sigortalatmalıyız? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nelerimizi Sigortalatmalıyız? için ilk yorumu yapabilirsin.