Şirketinize 30 Günde Kalite Yönetim Sistemi Nasıl Kurulur?

ISO 9001 kalite yönetim sistemi dokümanlarını sadece bir ayda ciddi bir kalite yönetim sistemi veya herhangi bir entegre yönetim sistemi dokümanları oluşturmak için bu web sitesini ziyaret edin.

Kalite yönetim sistemi dokümanları olmadan hareket etmek artık şirketinizi kesmiyorsa ve daha büyük bir kalite yaklaşımını benimsemek istiyorsanız, şirketinizde bilimsel ve etkisi kanıtlanmış yönetim sistemlerinden bir veya birkaçına geçmiş olmanız gerekir.

Çoğu daha etkin bir KYS oluşturmak için dokümanları nasıl inşa edeceğini bilmeden oturur ve neredeyse başka hiçbir şey yapmadan bekler. Ancak daha akıllı bir yaklaşım benimsemek ve şirketinize her zamankinden daha hızlı bir ISO 9001 kalite yönetim sistemi gibi bir yapıyı 30 gün gibi kısa bir sürede kazandırmak için bilimsel olarak ISO tarafından hazırlanmış ve test edilmiş birden fazla yönetim sistemini birleştirerek entegre de edebilirsiniz.

ISO 9001 kalite yönetim sistem dokümanları ya da farklı ISO 22000, ISO 27001 gibi birden fazla kalite yönetim sistemi entegre dokümanlarını birleştirerek form ve kayıtları entegre etmek https://adldestek.com/ web sitesi desteğiyle sanıldığından çok daha hızlı başarmanız mümkün.

Neden Daha Hızlı Bir Sistem Kurmalısınız?

Hızlı olmak iş dünyasında değerli bir yaklaşımdır. Üstelik yavaş davrandığınızda sonuç istediğiniz gibi olmadığında geri dönüşler ayrıca maliyetli olacaktır. Can sıkıcı bu durumların üstesinden gelmek için https://www.isotracker.com/ web sitesinin satmakta olduğu hazır kalite yönetim sistemi yazılımıyla da ilerleyebilirsiniz.

ISO 9001: 2015 kalite yönetim sistem dokümanları için benzer bir yapıyı ise Adldestek veya ISOTracker vb benzeri online destek sitelerinden edinebilirsiniz.

Kalite Yönetim Sistemi Kurmaya Nereden Başlanır?

Yine de inşa etmeye başlamadan önce, işin temelini sağlam atmanız gerekir ve basitçe söylemek gerekirse, eğitim, kaliteye giden tek gerçek kısa yoldur.

Eski tarz işletim sistemlerini yenilikçi kalite protokolleriyle birleştirmek, maksimum verimli sonuçlar için şirketinizde iş akışlarını en üst düzeye çıkaracaktır.

Kalite yönetim sistemini kurmaya başlamadan önce ilk aşamada bir standard ve kalite eğitimi satın almanızı tavsiye ederim. Bu eğitimleri pek çok danışmanlık şirketinden, belgelendirme şirketlerinden veya online video eğitimler üzerinden almanız da mümkün. Burada çok seçenek mevcut ve hepsini değerlendirip fiyat verimlilik olarak kıyaslamak ise en doğru yol gibi görünüyor.

İkinci aşamada, şirketinizin içindeki ve etrafındaki prosesleri tanzim ediyor olacaksınız, bu da sonuçlarınızı etkileyebilir veya bozabilir. Her yöne genişlemeyi artırmak için esnek bir yaklaşım benimsemek ve alınan ISO eğitimlerinde öğrenilen uygulama verileriyle başlamak önemli olabilir.

Kalite Yönetim Sistemi İçin En İyi İpuçları

Çok sayıda test edilmiş kalite yönetim sistemi ipuçları hakkında özet bir bilgiyi aşağıda bulacaksınız, ancak şirketinizde yapılanacak olan entegre yönetim sistemlerini daha da ileriye taşımak istiyorsanız, en çok faydayı sağlayacak online danışmanlık ve eğitim yönetim sistemlerinden faydalanmanız şirketiniz yararınadır.

İpuçlarına gelecek olursak;

(1) Mutlaka bu kalite ekibiniz olsun,

(2) İç denetçi ekibiniz olmalı,

(3) Temel ve uygulama eğitimlerini almalısınız,

(4) İç denetçi eğitimleri almalı ve tetkikleri yapmalısınız,

(5) Risk odaklı düşünme, düzeltici ve önleyici faaliyetler,

(6) Kalite hedefleri ve performans ölçümleri,

(7) YGG toplantılarının planlanması gibi adımların şirketinizin belgelendirme denetimlerinde çok büyük adımlar atmanızı sağlayacaktır.

Genellikle ilk aşama denetimlerinde zorluk seviyesi üst düzeydedir. Sonraki yıllarda planlanan belgelendirme ara denetimleri için https://www.sigmacert.com/ gibi belgelendirme şirketlerinden randevu alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Şirketinize 30 Günde Kalite Yönetim Sistemi Nasıl Kurulur? için yorumda bulun

    Şirketinize 30 Günde Kalite Yönetim Sistemi Nasıl Kurulur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şirketinize 30 Günde Kalite Yönetim Sistemi Nasıl Kurulur? için ilk yorumu yapabilirsin.