Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tüyoları

Yeni evlenecek çiftlerin birçok maddi sıkıntısı var. Bu sıkıntıların büyük bir bölümünü ise yeni kurulacak olan evler kaplıyor. Yeni evlenecekler için ev alma tüyoları yazımızda yeni evlenecek çiftlerin ev almalarını kolaylaştıracak birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemler sayesinde sizde hayalinizdeki kadar muhteşem bir ev olmasa da rahatlıkla yaşayabileceğiniz eve sahip olabilirsiniz.

Düğün Masrafları Yerine Ev Peşinatı Ayırın

Ev almayı planlayan kişilerin yaşadığı en büyük sıkıntılar arasında ev peşinatını söyleyebiliriz. Aslında yeni çıkarılan yasada bankada özel bir hesap açtırarak biriktirebilirsiniz. Bu hesaba birde devlet katkısı ekleniyor. Fakat  bu yıl evlenecek olan çiftler bu fırsattan faydalanamıyor. O zaman ne yapabilirsiniz? Günümüzde bir düğün salonunda düğün yapmanın maliyeti 10 bin TL civarında tutabiliyor. Eğer düğününüz yemekli ve kalabalık bir düğün olacaksa bu 20 – 30 bin liralara kadar çıkabilir. Bizce ev almak istiyorsanız düğün yerine nikah tercih etmelisiniz. Eğer 20 bin TL peşinata sahipseniz 100 bin TL, 40 bin TL peşinata sahipseniz 200 bin TL çekme hakkınız var. Yani düğün masrafınızla ev alma imkanınız var.

Altınlarınızla Ev Borcunuzun Bir Kısmını Kapatın

Eğer ev almak için peşinatınız yeterli gelmediyse borç alabilir ve düğünde takılacak olan altınlarla bu borcunuzu kapatabilirsiniz. Veya altınlarınızla borcunuzu ödeyerek borcunuzu biraz daha hafifletebilirsiniz. Çekeceğiniz konut kredisinin aylık ödemesiyle ev kredinizin aylık ödemesi neredeyse aynı seviyede olacaktır. Bu yüzden kredi çekerek ev almak, kirada oturmaktan daha mantıklıdır. Eğer altınlarınızı bozdurdunuz ve ne olur ne olmaz diyip kredinizi kapatmadıysanız kendinize bir mevduat hesabı açarak altınlarınızı orada biriktirebilirisiniz.

Aile Desteği Alın

Evlenmek çok masraflı bir işlemdir. Birde ev almak istiyorsanız bu masraf daha fazla artar. Bu yüzden ailenizin durumu da uygunsa onlardan yardım isteyebilirsiniz. Aileniz size ev peşinatında veya aylık taksitlerinizi ödediğiniz sırada yardımcı olabilir. Hatta bu sefer gelin ve damat olarak aileyi büyütüyorsunuz. İki taraftan da destek alabilirsiniz.

Birkaç Yıl Küçük Evde Oturun

Eğer yeni evleniyorsanız büyük bir ev alıp daha fazla borca girmenize bir neden yok. Örneğin aynı sitede olan 1+1 ev 200 bin TL iken 3+1 ev 300 hatta 350 bin TL olabilir. Siz ise yeni evli bir çift olarak 1+1 evde oturabilirsiniz. Bu küçük ev sizi rahat bir şekilde 3 – 5 yıl idare edecektir. İlerleyen dönemlerde bu evi satarak daha büyük bir ev alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tüyoları için yorumda bulun

    Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tüyoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tüyoları için ilk yorumu yapabilirsin.