Akıllı telefonlarla tasarruf yapman yolları

Evet, devir tasarruf devri. Artık herkes ay sonunu getirebilmek, eşine ve çocuklarına rahat bir yaşam sunabilmek için giderleri azaltma yolunu tercih ediyor. Bu yolda giderken akıllı telefonlardan yardım alabileceğinizi biliyor muydunuz? Cevabınız hayırsa, sizin için derlediğimiz akıllı telefonlarla tasarruf yapmanın 5 yoluna mutlaka göz atın. Daha sonra siz de ay sonu geldiğinde kenara daha fazla para yığmaya başladığınızı fark edebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım!

Fiyat karşılaştırma sitelerini kullanın

Aynı ürünü neden daha fazla para ödeyesiniz ki? Lüks caddelerde sıralanan mağazalardan alışveriş yapmaktansa interneti tercih etmek çok daha akıllıca bir yol olacaktır. Çünkü internette işletmelerin giderleri daha azdır. Personel, kira ve depolama maliyetleri az olduğu için daha uygun teklifler sunabilirler. Gözünüze kestirdiğiniz bir ürünü ilk gördüğünüz e-ticaret sitesi üzerinden satın almaktansa, fiyat karşılaştırma sitelerini kullanarak en uygun fiyatı teklif eden siteyi tercih edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken şey akakce.com ve ucuzu.com gibi siteleri ziyaret etmek olacaktır.

Mobil bankacılık uygulamalarından faydalanın

Kuveyt Türk gibi hesap işletim, havale ve EFT ücreti almayan bir bankayla çalışmanız en mantıklı seçenektir. Bu bankanın mobil bankacılık uygulamalarını kullandığınız takdirde masraflarınız da en aza inecektir. Bankaya gitmek için yol parası harcamamış olmanın hazzını yaşayabilirsiniz. Eğer Kuveyt Türk haricinde başka bir banka kullanıyorsanız, masrafları kısmak için yine mobil bankacılık uygulamalarını kullanmanızda fayda vardır.

Kitap alışverişini sanala kaydırın

Her ay kitap alışverişine ne kadarlık bir bütçe ayırıyorsunuz? 50-100 TL gibi bir rakam söz konusuysa bu gideri kısmanız gerekebilir. Peki bunu nasıl sağlayacaksınız? Tabii ki e-kitaplar ile!

Evet, artık insanlar fahiş ücretler karşılığında basılı kitap satın almaktansa e-kitap okumayı tercih ediyor. Böylece kitaplarını her zaman yanlarında taşıyabiliyor, kaybolup yıpranmasının da önüne geçmiş oluyorlar. Bu gibi avantajlarının yanı sıra basılı kitaplara nazaran e-kitapların daha uygun olması da ciddi bir etken. Siz de babil.com veya amazon.com gibi siteler üzerinden e-kitap satın alabilirsiniz. İnternette ücretsiz dağıtılan e-kitapları da telefonunuza USB kablo ile gönderebilmek yine sizin seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Akıllı telefonlarla tasarruf yapman yolları için yorumda bulun

    Akıllı telefonlarla tasarruf yapman yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Akıllı telefonlarla tasarruf yapman yolları için ilk yorumu yapabilirsin.