Bir Tatil Bütçesi Hazırlama

Tatil sezonu yakında üzerimizde olacak. Sevseniz de sevmeseniz de, ipuçlarımız tatil harcamalarının stresini azaltabilir ve tatil sezonundan aldığınız zevki artırabilir. Bir tatil harcama planı yaparak ve tatiller için bütçe yaparak daha az harcayabilir ve daha çok keyif alabilirsiniz.

Tatil Bütçesi Yapın

Vermek, almaktan her zaman daha iyidir – tabii bir tatil bütçesi planınız yoksa. Suçluluk duygusuyla dolu aşırı harcamalar olmadan hediye verme sezonunun tadını çıkarmak için bir tatil bütçeleme planı oluşturun ve buna bağlı kalın. Satın almak istediğiniz tüm insanlardan ve her biri için ne kadar harcamayı planladığınızdan başlayarak, tatil harcamalarınızın basit bir listesini yaparak başlayın. Hayırsever bağışları ve çorap doldurma, öğretmenler için hediyeler ve iş arkadaşlarınızla hediye alışverişi gibi küçük eşyaları unutmayın. Tatil bütçesi yapmanın en iyi yanı? Her zaman ne kadar harcamanız gerektiğini bileceksiniz.

Tatil seyahati, bütçelemeniz gereken başka bir masraftır. Araba kullanıyorsanız, benzin ve geçiş ücretlerini dahil edin. Uçuyorsanız, bilet tutarlarını, bagaj ücretlerini, havaalanı otoparkını veya bir servis ücretini ekleyin. Ve evcil hayvanlarınızı da unutmayın.

Bayramlar neşe, kutlama ve sevgi zamanıdır. Ancak, tüm yemekler ve tatil toplantıları cüzdanınıza zarar verebilir. Bu yüzden tatil eğlencesini bütçenize dahil etmek çok önemlidir. Bir partiye veya tatil yemeğine ev sahipliği yapıyorsanız, tatil hediyeleri ve ikramları pişiriyorsanız veya bir yiyecek götürüyorsanız, maliyeti tatil bütçeleme planınıza ekleyin. Ve unutmayın, gerçekten bağlı kalabileceğiniz bir tatil bütçesi belirlemek istiyorsanız, bunun kişiliğiniz, yaşam tarzınız ve aileniz için gerçekçi olduğundan emin olun.

Tatil Bütçesi

Tatil Tasarrufları İçin Önceden Plan Yapın

Artık hediye listeniz ve diğer tatil harcama harcamalarınız üzerinde bir kontrolünüz olduğuna göre, 11.11, Kara Cuma ve diğer indirimlerden yararlanarak dolarlarınızı daha da ileriye taşıyın. Sadece tatil çılgınlığına kapılmayın ve indirimdeki her ürünün iyi bir anlaşma olduğunu varsayın. Vasat bir anlaşma dışında gerçekten mükemmel bir anlaşma söylemek için araştırmanızı yapın. İster çevrimiçi ister alışveriş merkezinde alışveriş yapıyor olun, tatil finansmanınızın daha da ileriye gitmesine yardımcı olabilecek birçok fiyat karşılaştırma uygulaması vardır.

Tatil tasarruflarından tam olarak yararlanmak için erken plan yapın. Tatil alışverişine başlamak için Kara Cuma’yı beklemeyin – tüm yıl boyunca indirimleri arayın. Bunu yapmak, bütçenizin bir seferde daha az etkileneceği ve satış için alışveriş yapmak için daha fazla zamanınız olduğu anlamına gelir. Daha da fazla tasarruf etmek için unutmayın – önemli olan düşüncedir. Birçok insan için birlikte vakit geçirmek fiziksel bir hediyeden daha iyidir. Ve unutmayın, tatil alışverişi yaparken bütçenize sadık kalın. Fazla harcamayı durdurun ve hediye listenizdeki kişilere (uygun fiyatlı) istediklerini ve ihtiyaç duyduklarını verin. Borca girmek – özellikle tatil borcu – zor kazandığınız parayı harcamanın yolu değildir.

Tatiller İçin Paradan Tasarruf Edin

Diğer tasarruf hedeflerinizi unutacak kadar tatil ruhuna kendinizi kaptırmayın. Mali durumunuzu kontrol altına alın, bütçenizi genişletin ve bu ipuçlarıyla paranızın karşılığını en iyi şekilde alın.

  • Tasarruf etmenin yolu erken başlamak ve sık sık tasarruf etmektir. Belirli bir tasarruf hedefi belirleyin ve düzenli olarak yeni veya mevcut bir para piyasasına veya tasarruf hesabına para ayırın.
  • Her yerde, her zaman mali durumunuzun tam bir resmini elde edin. Kişisel Finans aracı kullanmak, son işlemlere dayalı aylık bütçeler oluşturarak paranızın kontrolünü elinize almanıza yardımcı olur. Ayrıca, finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir plan oluşturarak harcamalarınızı takip edebilir ve geleceğinizi planlayabilirsiniz. United’da Kişisel Finans aracımızın kullanımı kolaydır ve çevrimiçi bankacılık ve mobil uygulama aracılığıyla hesabınıza bağlanır.

Tasarruf hedefi hesaplayıcımız, bir sonraki büyük satın alma işleminizi gerçekleştirmek için her ay ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini belirlemenize yardımcı olur. İster ev, araba satın alıyor, ister acil durum fonu için para biriktiriyor olun, hesap makinemiz ne kadar depolayacağınızı belirlemenize yardımcı olarak tatil planlamasını çok daha kolay hale getirir.

Bir Cevap Yazın

  1. Bir Tatil Bütçesi Hazırlama için yorumda bulun

    Bir Tatil Bütçesi Hazırlama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bir Tatil Bütçesi Hazırlama için ilk yorumu yapabilirsin.