Instagram’da Butik Hesabı Açmak ve Satış Yapmak

Son yılların internetten para kazanma yöntemleri arasında en dikkat çeken; ’da butik hesabı açmak ve satış yapmak. Sizlerde, 500 milyonun üzerinde üyesi olan Intagram’ı neden butik açarak satış yapmak için kullanmayasınız? Günümüzde çok pratik olduğu için insanlar genellikle internetten alışveriş yapma yoluna gitmektedir. Bu yüzden bu alanda gerçekten trafiği yüksek olan bir pazar oluştu. Bu sektörde en fazla kazananlar ise yenilikler yapan ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan kişilerdir.

’da Butik Açmak

’da butik açmak istiyorsanız ilk olarak nasıl bir satış stratejisi izleyeceğinize tam olarak karar vermeniz gerekiyor. Başkasının ürettiği kıyafetleri veya kendi ürettiğiniz kıyafetleri butik açarak satış yapabilirsiniz. Ek olarak ürünlerinizi yurtdışından da getirtebilirsiniz.

Butik açmak için ilk olarak ne satacağınıza tam olarak karar vermeniz gerekiyor. Şuan da giyim üzerine çok fazla müşteri kitlesi bulunmaktadır. Ne satacağınıza karar verdiyseniz sonrasında bir hesap açmalı, logo tasarlattırmalı ve bu logoyu profil resmi yapmalısınız. Butiğinize dikkat çekici bir isim koyduğunuz zaman gerekli iletişim bilgilerini, kargonun nasıl olduğunu biyografinizde kısaca belirtmelisiniz. Hesabınızda birkaç tane ürününüzü paylaştıktan sonra artık insanları takip etmeye başlayabilirsiniz. Havale veya kapıda ödeme yöntemlerini kullanarak sattığınız ürünlerin ücretlerini temin edebilirsiniz.

Rakiplerinizi İnceleyin

Aynı kulvarda yarıştığınız yani sizinle aynı alanda bir butiğe sahip olan rakiplerinizin Instagram hesaplarını inceleyin. Size rakip olan butiklerin ürünlerini nasıl sunduklarını sürekli takibiniz altına alın. Aynı zamanda onları takip eden insanları da takip edin. Müşterilerinize karşı kibar olmanız ve yakınlık derecesini iyi ayarlamanız işiniz açısından çok önemlidir.

Profiliniz Açık Olsun

Ürünlerinizi olabildiğince çok kişinin görmesini istiyorsunuz. Bu yüzden profiliniz açık olsun. Aynı zamanda hashtag kullanmayı da ihmal etmeyin. Her dönem popüler olan hashtaglar yer almaktadır. Bunları kullanarak butiğinizi daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.

Kargo Konusunda Net Olun

Tüketiciler ücretsiz bir şey olduğu zaman daha fazla ilgilenir. Bu yüzden kargonuzun ücretsiz olması daha fazla dikkat çekecektir. Eğer ücretsiz yapamıyorsanız belli bir sınırdan sonra ücretsiz yapabilir veya kargo firmalarıyla anlaşarak uygun fiyatlı yapabilirsiniz.

Müşterilerinizle İletişim Halinde Olun

İnsanlarla iletişim kurduğunuz sürece size güvenirler. Örneğin müşterinizin ürününü kargoya verdiğiniz zaman ona bildirin. Ürününün eline geçtiğinden emin olmak için sürekli kargo firmasından sorgulama yapın. Ürün eline ulaştıktan sonra mutlaka beğenip beğenmediğini sorun.

Bir Cevap Yazın

  1. Instagram’da Butik Hesabı Açmak ve Satış Yapmak için yorumda bulun

    Instagram’da Butik Hesabı Açmak ve Satış Yapmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram’da Butik Hesabı Açmak ve Satış Yapmak için ilk yorumu yapabilirsin.