Evde Ek İş Arayanlara Öneriler

Yazımızın içeriği :

Ek İş Kavramı

Son günlerde ekonomik nedenler dolayısı ile kavramı ortaya çıkmaktadır. nedir? Herhangi bir meslek grubunun kendi mesleğini aksatmadan mesleği dışındaki uğraşlar sonucu yaptığı işlerdir. Bu işlerden elde ettikleri gelir ise ek gelir olarak tanımlanmaktadır.

 

Ekonomik bunalım yaşayan ve başka sebeplerden dolayı ek iş arayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ekonomik sıkıntı çekenler ve boş zamanını değerlendirmek isteyenler için ek iş arıyorum ilanı gündeme gelmektedir. İnsanlar bunun için evde ek iş ilanları aramaktadırlar.

 

Ailesine destek olmak isteyen ev hanımları için ek iş büyük bir alternatiftir. Ev hanımlarından ziyade çalışan bay ve bayanlar da ek işe ihtiyaç duymaktadırlar. Hatta devlet memurları bile ekonomik sıkıntılar nedeni ile ek iş yolunu tercih etmektedir.

 

 Neden Ek İşe İhtiyaç Duyulmaktadır?

 

Günümüzde ek işe olan ihtiyaç bazı sebeplerden ötürü artmaktadır. Bu sebeplerin başında finansal sıkıntılar yer almaktadır. Bakıldığında günümüzde birçok insan asgari ücret karşılığı çalışmaktadır. Fakat bu asgari ücret bir ailenin geçimine yeterli olmamaktadır. Yeterli gelmeyen gelir nedeniyle insanlar evde ek iş arama yoluna başvurmaktadır.

 

Evde ek işe olan ilginin en büyük nedeni ekonomik sıkıntılar olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra işsiz olan vatandaşlarda ek iş arama yoluna gitmektedir. Ayrıca ev hanımları ve memurlar da boş zamanlarını değerlendirebilmek için ek iş fikirleri aramaktadırlar.

 

Normalde çalışan kişiler iş çıkışlarında ek iş yaparak gelirlerini arttırmak istemektedirler. Çalışan kişiler özellikle akşam yapabilecekleri ek işleri tercih etmektedirler. Bunun için özellikle akşam 18 den sonra ek iş aramaktadırlar.

 

 Evde Yapılabilecek Ek iş Seçenekleri

Ek iş kavramı oldukça geniş bir kavramdır. İnsanların evlerinde oturdukları yerden yapabilecekleri ek işler bulunmaktadır. Evde yapılabilecek ek iş imkanları yanı sıra bilgisayar başında yapılabilecek işler vardır. Kişilere birçok ortamdan ek iş fırsatları sunulmaktadır.

 

– Çocuk Bakıcılığı: Özellikle çocukları seven ev hanımları evde çocuk bakarak ek gelir elde etme imkanına sahiptirler.

 

– Ev Yemekleri yapmak: Yine ev hanımlarına özel olan bu yöntemle para kazanabilirsiniz. Ev yemeklerini güzel yapan ve kendine güvenen bayanlar. Evde yemek yaparak satış yapabilirler.

 

– Süs Eşyası: Evde kokulu taş ve süs eşyaları ile para kazanmanız mümkündür. Son zamanlarda kokulu taşa ilgi oldukça artmış durumdadır. Düğünlere, doğum günlerine ve kına için kokulu taş yaparak satış yapmanız mümkündür. İnstagram üzerinden bir sayfa açarak bu tür satışlar yapabilirsiniz.

 

– Paketleme İşi: Günümüzde birçok firma evlere paketleme işi göndermektedir. Sizde bu firmalardan biri ile anlaşarak evde ek iş yapma şansını yakalayabilirsiniz.

 

– Evde Ütü ve Çamaşır: Evlerde ütü yaparak ve çamaşır yıkayarak da para kazanmak artık çok kolay.

 

– Evde Organik Malzemeler Yapmak: Son zamanlarda organik ürünlere ihtiyaç oldukça artmıştır. Çünkü günümüzdeki her gıda ürünü içerisinde katkı maddesi bulunmaktadır. Bu yüzden insanlar organik gıdalar tasarlayarak pazarlamaktadır. Bu ürünler, krem, şampuan veya gıda ürünlerinden oluşabilir.

 

İnternet Üzerinden Ek iş Fırsatı

 

Evde bilgisayar başından da ek iş yapma imkanı sağlanmaktadır. Bu ek işler sayesinde insanlar internet ortamından para kazanarak ek gelir elde etmektedir.

 

– Makale Yazarlığı: Bilgisayar üzerinden makale yazarak ek gelir elde etmeniz mümkündür. Bu yöntemle ek gelir kazananların sayısı bir hayli fazladır. Bazı siteler kelime karşılığı makaleler yazarak para kazanabilirsiniz.

 

– Blog Yazarlığı: Kendi blogunuzu artık kendiniz oluşturabilirsiniz. Yazım yeteneği olan kişiler blog yazarak da para kazanmaktadırlar.

 

– Reklam İzlemek: İnternet aracılığı ile reklam izleyerek de para kazanmanız mümkün hale gelmiştir. Ne kadar çok reklam izlerseniz o kadar çok kazanırsınız mantığı ile çalışan bir ek iş yöntemidir.

 

– Youtube Video yayınlayarak Para Kazanmak: Youtube kanalınızı oluşturarak para kazanabilirsiniz. Bu kanalda yayınlanacak videolar ve beğeniler karşılığı para kazanma şansınız bulunmaktadır. Youtuber olma fırsatı elinizde iken kendinize bir kanal açmanız gerekecektir.

 

– Anket Doldurarak Para Kazanma: Bazı anket şirketlerine üye olarak da ek iş elde edebilirsiniz. Anket firmalarının göndereceği anketleri doldurarak para kazanma imkanı sağlanmaktadır. Doldurulan anket başına para veren birçok firma günümüzde mevcuttur. Bu sayede internetten ek iş bulma şansınız olacaktır.

 

– İnternet Oyunları Oynayarak Para Kazanmak: Bizlere ek iş ne yapabilirim diye soranlar için: İnternetten oynanan bazı oyunlar sizlere para kazanma fırsatı sunmaktadır. Özellikle çiftlik oyunları günümüzde popüler oyunlar arasında yer almaktadır. İnternetten oyun oynayarak da ek gelir elde etmek mümkündür.

 

Akşamları Yapılabilecek Ek İşler Nelerdir?

 

Ek iş arayanların büyük bir kısmını çalışanlar oluşturmaktadır. Gündüz çalışan insanlar bu şekilde gece ek iş aramaktadırlar. Ayrıca akşamları ek iş ne yapabilirim şeklinde düşüncelere boğulmaktadırlar. Çalışanların yapabilecekleri işler için müsait olan zaman dilimi gecedir. Bu yüzden gece işleri aranmaktadır.

 

Çalışanlar geceleri internet üzerinden yapılan işleri tercih etmektedirler. Özellikle anket doldurma, ve makale yazarlığı bunlar için ideal bir fikirdir. Evde boş durmaktansa ek gelir kazanmak mantığı çoğu kişide bulunmaktadır. Bu sayede insanlar aile bütçesine bir nevi, katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Zaten ek işteki asıl amaç bütçeyi arttırmak ve ekonomik olarak rahatlamaktır. Bu amaca ulaşmak isteyen tüm bireyler ek iş yaparak hedeflerine ulaşmaktadırlar.

 

Ek İş Olarak Sanatsal Uğraşılar

 

Sanatsal alanda yeteneği olan bireyler bu sanatı ekonomiye çevirmektedirler. Evlerde hediyelik eşya veya süs eşyası tasarlamak oldukça kolaydır. Bu sayede süs eşyalarından kar edebilirsiniz. Hediyelik ve süs eşyalarında kar oranı oldukça yüksektir. Bu yüzden de süs eşyası yapan bireyler daha fazla kar ile ek gelir elde etmektedir. Böyle bir yeteneği olanlar bunu değerlendirerek paraya çevirmektedir.

 

Sanatsal yetenekler ekonomiye dönüştüğü zaman ek iş olarak kabul edilmektedir. Sadece süs eşyaları olarak düşünmemek gerekmektedir. Evde örgü örmek de bir sanattır. El emeği işlemeler tasarlayarak da kısa zamanda ek gelir elde edilmektedir. Özellikle kadınların yaptığı ek iş olarak örgü tekniği kadınlar tarafından hobi olarak da yapılmaktadır.

 

Memurlar Ek İş Yapabilir Mi?

 

Bazı devlet memurları da ek iş arayışı içerisine girmektedirler. Merak edilen bir konu devlet memuru ek iş yapabilir mi acaba? Yasalara göre devlet memurlarının meslekleri dışında bir işe ilgilenmeleri yasaktır. Fakat bazı durumlarda memurlar ek iş yapmaktadırlar. Hafta sonunu izinde geçiren devlet memurları da hafta sonu ek iş aramaktadırlar.

 

Bunun yanı sıra memurlar akşamları ne ek iş yapabilirim sorusunu yöneltmektedirler. Çünkü memurlar gece ek iş ve günlük ek iş yapmaya müsaittirler. Bu yüzden memurlar cumartesi pazar ek iş ilanlarını inceleyerek ek iş aramaktadırlar. Bu memurlara ek iş veren firmalar yardımcı olabilmektedirler. Bu sayede öğretmen ek iş yapabilmektedirler.

 

Ek iş sayesinde insanlar part time ek iş sahibi olabilmektedirler. Özellikle geçimin zor olduğu İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi şehirlerde  evde ek iş ilanları aranmaktadır. Bu ilanlara arama motoru üzerinden ulaşmak mümkündür. Bu sayede insanlara aradıkları işe sahip olmaktadırlar. Ek işler sayesinde aile geçim sıkıntısı yaşamamakta ve ekonomik olarak yükselmektedir.

Bunlardan farklı iş fikirleri öneriniz mi var, yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Size sunduğumuz fikirleri beğendiyseniz, sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayınız 🙂

Bir Cevap Yazın

  1. Evde Ek İş Arayanlara Öneriler için yorumda bulun

    Evde Ek İş Arayanlara Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Ek İş Arayanlara Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.