Kök Hücre İle Organik Saç Ekimin Hakkında Detaylı Bilgiler

 

Kök hücre tedavilerinde uygulanan saç ekim teknikleri FUE saç ekimi yöntemidir. Bu teknikte genellikle uygulama öncesinde lokal anestezi yapılır. Anesteziden sonra saç ekimi yapılacak bölgeye saçların çıkış açılarına ve kıl köküne uygun olarak kanallar açılır. Bu yöntem ile kıl kökleri çok ince bir uca sahip olan mikro motor aracılığıyla donör bölgeden tek tek alınarak daha önce anestezi uygulanmış alana nakledilir.

Organik saç ekimi, hastalardan alınan yağ dokusu ile kök hücreden zenginleştirilmiş karışımının, saçların olmadığı alana enjekte edilmesi ile yapılır. Bu işlem sayesinde ekim yapılacak alanın canlanması ve yeni çıkacak saçların sağlıklı olması sağlanır.

Kök Hücre İle Saç Ekiminin Tercih Edilmesinin Sebepleri

  • Bu uygulama diğer saç ekim yöntemlere göre daha verimlidir. Çünkü hücreler hastalardan alınmaktadır. Hastanın kıl çıkan bölgelerinden bölgesinden alınan kök hücreler hastanın saç ekilecek alanına enjekte edilmektedir. Bu sayede saç ekilecek alanda saç çıkması daha verimli olacaktır.
  • Bu işlemler uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Sadece saç ekimleri ise saç ekimi teknisyenleri tarafından yapılmaktadır.
  • Kök hücre tedavileri sadece saçın çıkması için sağlanmaktadır. Çıkacak saçlar daha gür ve güçlü kalması sağlanır.
  • Organik kök hücre tedavisinde hastalardan organik yağ alınır. İhtiyaç duyulursa hastalardan daha fazla organik yağ alınabilir.
  • Diğer saç ekimlerinde kimyasal madde kullanılabilir. Bu kimyasal maddeler çıkan saça zarar verebilir. Ancak organik saç ekimi işlemlerinde kimyasal maddeler kullanılmaz. Sadece hastadan alınan yağ saç ekilecek alana enjekte edilmektedir.
  • Organik saç ekimi ile çıkacak saçların alana tutunması sağlanmaktadır. Sadece saçın çıkması değil çıktıktan sonrada saçın deriye tutunmasını güçlendirmektedir.
  • Kök hücre ile saç ekimleri hızlı bir şekilde iyileşme yaşanır

Bir Cevap Yazın

  1. Kök Hücre İle Organik Saç Ekimin Hakkında Detaylı Bilgiler için yorumda bulun

    Kök Hücre İle Organik Saç Ekimin Hakkında Detaylı Bilgiler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kök Hücre İle Organik Saç Ekimin Hakkında Detaylı Bilgiler için ilk yorumu yapabilirsin.