Microblading Kimlere Uygulanmaz?

Kaşlarımıza ve buna bağlı olarak yüzümüzdeki ifadeye adeta yeniden hayat veren, bakışlarımıza derin bir anlam katan ve çekici bir görünüm oluşturan microblading kaş tasarım işlemi hemen her kadının başvurduğu bir makyaj uygulaması. Gencinden yaşlısına kaşından, kaş yapısından ve şeklinden memnun olmayan herkesin muhteşem sonuçlar almasını sağlayan 3d kıl tekniği yöntemi ne yazık ki bazı kişiler için uygun olmayabilmektedir.

 

Microblading bazı kişiler için tamamen sakıncalı bir işlem olabilirken, bazıları için ise sadece belli bir zaman dilimi için uygun olmayabilmektedir.

 

Microblading Kimlere Yapılmaz?

 

Hemen yukarıda bahsettiğimiz üzere microblading yaptırmaya karar verdiyseniz öncelikle bu işlemin sizin için sakıncalı bir işlem olup olmayacağına dair kesin bilgi almalısınız. Çünkü microblading kaş tasarımı herkese uygun değildir. Özellikle eğer ki herhangi bir sağlık tedavisi süreci içindeyseniz ve düzenli tedavi görüyorsanız microblading işlemi öncesinde mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

 

Kaliteli ve hijyenik bir ortam sağlayan güzellik merkezlerinde yaptırdığınız microblading işlemlerinde kullanılan tüm malzeme ve ürünler Avrupa Sağlık Örgütleri tarafından onaylı, insan sağlığına herhangi zararı bulunmayan organik ürünler olsa bile eğer ki microblading işlemine uygun bir durumda değilseniz; mesela bahsettiğimiz gibi bir tedavi süreci içindeyseniz bu işlem sizde olumsuz etkilere ya da belirsiz alerjilere sebep olabilir.

 

Microblading Yaptırmaması Gereken Kişiler

 

Microblading yaptırmaması gereken kişileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 • Hamilelik sürecinde olanlar
 • Emzirme sürecinde olan anneler
 • Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olup bunun için ilaç alanlar
 • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar
 • Et benleri yoğun olan kişilerde o alan üzerine uygulama yapılmaz
 • Uygulama yapılacak alanda yani uygulama bölgesinde sedef ve benzeri enfeksiyon belirtisi gösterenlere
 • İşlem sırasında rahatsız hissettirebilecek psikolojik rahatsızlığı bulunanlara
 • Radyoterapi ve kemoterapi seansları görenlerin bu seansların öncesi ve sonrasında
 • Kılcal damar yumakları bulunan kişilerde bu alanlar üzerine microblading işlemi uygulanmamaktadır.

 

Eğer yukarıda sıralanan sınıflardan birine giriyorsanız ilk olarak doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Eğer doktorunuz sizi microblading işlemi için uygun görmüyorsa kozmetik ürünlerle uygulanabilen diğer kaş bakım ve güzelleştirme yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

 1. Microblading Kimlere Uygulanmaz? için yorumda bulun

  Microblading Kimlere Uygulanmaz? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microblading Kimlere Uygulanmaz? için ilk yorumu yapabilirsin.