Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmadan Önce İzlenecek İpuçları

Kripto para birimlerine yatırım yapmak ister misiniz? Paranızı yatırmadan önce birkaç kriteri göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Bunu düşünmeden yaparsanız, yatırımınızı kaybetme riskini alırsınız. Kripto para birimleri dünyası çok geniş. Bitcoin veya Blockchain’de bitmiyor. Yatırımlarınızı büyütmeyi ummak için asgari düzeyde eğitim almanız ve sağduyunuzu kullanmanız gerekecek.

Bu çeşitli ipuçları aracılığıyla, ilk yatırımlarınızı yapmanız için size adım adım rehberlik edeceğiz. Kripto para birimi satın almak için paranızı yatırmadan önce dikkat edilmesi gereken tüm önemli noktalara ayrıntılı olarak bakalım.

Sadece Kaybedebileceğiniz Parayla Yatırım Yapın

İlk ipuçlarımızdan biri kripto para birimine yatırım yapmakla ilgilidir: sadece kaybetmek istediğiniz parayı yatırmanız gerekir. Günlük yaşamınızda ihtiyacınız olmayan para olmalı. O parayı kaybederseniz, hayatınızı etkilememelidir. Banka hesabınızda kalan son 500 TL’yi asla yatırmayın. Yatırım yapmak için tüketici kredisi kullanmayın. Kararlarınızın tek ustası sizsiniz, ancak bu ipuçları hafife alınmamalıdır.

Kripto para birimine yatırım yapmak bazen çok sabırlı olmayı gerektirir. Bitcoin ve kripto para fiyatının çok değişken olduğu biliniyor. Pazarın iyi görünmemesi durumunda, yatırım getirisi beklenenden daha uzun olabilir. O zaman kaçınılmaz olarak bir kayıp aşamasından geçeceksiniz.

kripto para yatırım tavsiyeleri

Konuyu Önceden İnceleyin

İkinci bir ipucu olarak, kripto para birimine para yatırmayı düşünmeden önce minimum eğitim almanızı öneririz. Birkaç kişi size para yatırmanızı tavsiye etse bile, hiç bilmediğiniz bir konuya gerçekten yatırım yapmak istiyor musunuz? Durum tespiti yapmadan insanlara körü körüne güveniyor musunuz?

Borsalar Arası Transferler

İlk 3 ipucumuzu takip ettiniz mi? Harika! Artık ilk kripto para biriminizi satın almaya başlayabileceksiniz! Bunun için kripto para platformunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu platform, BTC veya ETH gibi çok popüler kripto para birimlerini satın almanıza olanak tanır. Daha az popüler olan ancak daha büyük büyüme potansiyeline sahip diğer kripto para birimlerini satın almak için Ethereum ve Bitcoin’inizi sözde borsalara aktarmanız gerekir. Borsalar, bitcoinlerinizi altcoin dediğimiz kripto para birimleri ile takas edebileceğiniz platformlardır.

Dolandırıcılıklara Dikkat Edin

Kripto para dünyasında var olan tüm dolandırıcılıklarla ilgilidir. Kişi bu konuda özellikle dikkatli olmalı ve mümkün olduğunca onlardan kaçınmalıdır.

Takip Edebileceğiniz Güvenilir Kişileri Bulun

Yatırımlarınızda size yardımcı olabilecek güvenilir insanlar bulmakla ilgilidir. Bazı insanlar bir projeyi analiz etmek için mutlaka saatler harcamak istemezler veya bunu yapmak için zamanları yoktur. O zaman size tavsiyelerde bulunabilecek deneyimli kişileri takip etme seçeneği var. Ancak dikkatli olunmalı ve bu insanları özenle seçmelisiniz. Çevre dolandırıcılarla veya kursları sadece kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirmek isteyen insanlarla dolu.

Bir Cevap Yazın

  1. Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmadan Önce İzlenecek İpuçları için yorumda bulun

    Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmadan Önce İzlenecek İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmadan Önce İzlenecek İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.