Öğrenci İçin En İyi Banka Kartları Hangileri ve Neden

Öğrencilere özel kredi kartları söz konusu olduğunda doğal olarak karşımıza birçok seçenek çıkmaktadır. Ancak kredi kartların sunduğu avantajları bilmenizle beraber farklı kazanımları da getirmektedir. Bu durumda farklı banka kartların farklı avantajları sunduklarını da bilmeniz gerekir. Peki en iyi öğrenci kredi kartları hangileridir? Öğrenci kredi kartı başvuruları nasıl yapılmaktadır? gibi soruları bu yazıda cevap vereceğiz.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde öğrencilere özgü kredi kartı veren bankaların sayısı oldukça fazladır. Bu kapsamda Türkiye’de öğrencilere verilen kredi kartı için ön plana çıkan bankaları aşağıda sizler için sıraladık.

  • Exi26 – Akbank
  • Bonus Genç – Garanti Bankası
  • İş’te Üniversiteli – İş Bankası
  • Play – Yapı Kredi Bankası
  • Genç Bankkart- Ziraat Bankası
  • ÜniversiTEB Kredi Kartı – TEB

Göründüğü üzere birçok farklı bankanın öğrencilere özel kredi kartı verdiklerini görebilirsiniz. Bu noktada bankaların sundukları ayrıcalıkları yakından takip etmeniz önemlidir.

En İyi Banka Kartları

Akbank – Exi26 Kredi kartı, Akbank’ın öğrencilere özgü oluşturmuş oldukları kredi kartı olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrenciler bu kredi kartlarıyla rahatlıkla taksitli alışverişler yapabilir. Ayrıca harcadıkları zaman biriktirdikleri chip paraları rahatlıkla harcayabilirler.

Garanti Bankası – Bonus Genç kredi kartı, öğrenciler için alternatif olan bir kredi kartı olarak sunulmaktadır. 18 ile 25 yaş aralığında yer alan öğrencilere özgü oluşturulan kredi kartının sunduğu birçok farklı avantajlar bulunmaktadır. Bu kredi kartı ile ücretsiz olarak taksitli avans çekebilirler. Ayrıca Bonus Genç kartla ödemelerinizi bir ay süreyle erteleme fırsatınız bulunmaktadır.

İş Bankası – İş bankası üniversiteli kredi kartı çok önemli kazanımları getiren bir kredi kartıdır. Öğrenciler bu kredi kartını 28 yaşına kadar kullanabilirler.

Yapı Kredi Bankası – Play kredi kartı 18 ile 26 yaş arasındaki öğrencilere özel olarak tasarlanmış bir kredi kartıdır. Bu kart ile öğrenciler alışverişlerinde taksit uygulayabilir ve birçok farklı avantajlardan yararlanabilir.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart kredi kartıyla öğrenciler KYK burslarını alabilmektedir. Yine öğrenciler bu kredi kartını kullanarak taksitli bir şekilde alışverişlerini yapabilir. Ayrıca öğrenim kredilerinin yatmasını beklemeden bu karttan alışveriş yapabilirler.

TEB – Öğrenciler için çıkardığı kredi kartına ÜniversiTEB kredi kartı ismini vermiştir. Pek çok fırsat ve kolaylık sunan TEB öğrencileri de unutmamıştır. Kart kullanımlarında aidatı olarak çok cazip ücretler tahsil eden TEB ile pek çok kampanyadan yararlanabilirsiniz.

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Başvuru Koşulları

Öğrenci kredi kartı başvuru şartları nelerdir? sorusu çok merak edilmektedir. Söz konusu kredi kartları alabilmek için T.C. Vatandaşı olmanız ve 18 yaşı tamamlamış bir birey ve kimlik belgeniz olması yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Öğrenci İçin En İyi Banka Kartları Hangileri ve Neden için yorumda bulun

    Öğrenci İçin En İyi Banka Kartları Hangileri ve Neden için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrenci İçin En İyi Banka Kartları Hangileri ve Neden için ilk yorumu yapabilirsin.