Paraya İhtiyacınız Olduğu Zaman Ne Yapmanız Gerekmektedir?

hayatımızı devam ettirebilmek açısından kullanılan bir araçtır. Bu araç sayesinde hastalandığımızda ilaçlarımızı alıyoruz, besinlerimizi alıyoruz vs. birçok şeyi para sayesinde yapıyoruz. Yani işin gerçek yüzü şöyle ki para olmadan yaşayamıyoruz. Her ne kadar zengin olursan ol mutlaka bir gün paran bitebilir. Ancak bu durumda yani paranızın bittiği durumda tek yapmanız gereken dimdik bir tavır sergilemeniz olacaktır. Siz ayakta durmazsanız bu süreci çok zorluklarla atlatabilirsiniz. Günümüzde de görmekteyiz ki bu tür duruma düşen kişi sayısı çok fazladır.

para

Zamanında çok fazla kazanıp daha sonradan durumu kötü olunca hayata pes edip ölmeyi tercih eden insanları sürekli olarak görmekteyiz. Şimdi sizlere paraya sıkıştığınız zaman nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.  Etrafınızdaki insanlardan isteyebilirsiniz ancak sizce bu durum nasıl? Çünkü aslında en basit yol olarak gözükse de kime giderseniz gidin emin olmalısınız ki mutlaka karşı tarafında parasının olmadığını göreceksiniz. O zaman bu yolu eliyoruz. İkinci bir durum ise kredi çekebilirsiniz desek kredi çektiğiniz zaman yıllarca da faizini ödemek zorunda kalıyorsunuz. Çok riskli bir durumla karşılaşmış olursunuz. Bu yolda mantıklı gelmiyor. Üçüncü bir durum ise daha önceden elinizde bulunan altınları satmak olabilir ancak bozduracağınız durumda düşük fiyata altınlarınız gidebilir bu yöntemde mantıklı gelmiyor. Bizim için en mantıklı yol acil durum fonundan yardım almaktır. Hem güvenilir hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir yoldur. Acil durum fonu isteklerinizi şu şekilde karşılayamayabilir. Yani diyelim ki bir tane çantayı çok beğeniyorsunuz ya da ihtiyacınız olmayan bir şeyi almak istiyorsanız acil durum fonu size göre değildir. Acil durum fonu adı üzerinde acil bir durum söz konusu olduğunda nakit paranın bulunması demektir.

Ansızın gelişen olaylarda sizi psikolojik bir çöküntüye uğratmadan her şeyin üstesinden acil durum fonu sayesinde gelebilirsiniz. Evliyseniz ve çocuk sahibi iseniz mutlaka acil durum fonu oluşturmanız gerekmektedir. Bu sayede geleceğinize yatırım yapmış olursunuz. Ancak bu herkes yapabilir. Yarınınızı düşünmeden hareket ettiğiniz zaman bilinçsiz bir hareket etmiş olursunuz. Evli veya bekâr ne olursa olsun her zaman birikimimizi yapmamız gerekmektedir. Küçük küçük bu işe başlayabilirsiniz. Küçük paralar biriktirerek büyüyebilirsin. Böylelikle zor durumda olduğunda çok rahat bir şekilde bu durumu atlatmış olursun. Sadece hedefine odaklanmalısın. Hedefine odaklanırsan eğer merdivenlerini teker teker kolaylıkla atlatmış olacaksın. Sonunda yine de sen mutlu olacaksın.

Bir Cevap Yazın

  1. Paraya İhtiyacınız Olduğu Zaman Ne Yapmanız Gerekmektedir Paraya İhtiyacınız Olduğu Zaman Ne Yapmanız Gerekmektedir? için yorumda bulun

    Paraya İhtiyacınız Olduğu Zaman Ne Yapmanız Gerekmektedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Paraya İhtiyacınız Olduğu Zaman Ne Yapmanız Gerekmektedir? için ilk yorumu yapabilirsin.