Bitcoin Zengin Eder Mi?

Son yıllarda en fazla duyduğumuz kelimelerden birisi ’dir. Peki, Bitcoin zengin eder mi? Aslında bu sorunun cevabı sizin bu kripto para birimine ne kadar inandığınıza göre değişiklik gösterebilir.

Kripto para birimi olan Bitcoin’in son yıllarda bütün yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardığını söyleyebiliriz. Her geçen gün yükselen bir değeri olduğu için yatırımcılarında gözdesi konumuna geldi. Bitcoin’in yükselmesindeki en önemli sebeplerden birisi; birçok hizmet ve ürün veren firmanın ödeme yöntemi olarak kabul etmesi ve bazı ülkelerinde yasal olarak kabul etmesidir.

Bilinen Bitcoin Zenginleri

Bitcoin’e sahip olan kişiler içerisinde kimin ne kadar gelirleri olduğunu öğrenmemiz mümkün değil. Tabii, bazıları ne kadar Bitcoin’leri olduğunu açıklıyorlar. Tony Gallippi, Dave Carlson ve Winklevoss Kardeşler bu konuda bildiğimiz en zengin isimler.

Tyler ve Cameron Winklevoss: Bu kardeşler aslında ilk başta Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg ile yaşadıkları tartışma ve açtıkları davayla gündeme gelmişti. Bu ikili bir zamanlar bütün piyasanın yüzde 1’ine yani 1.5 milyon Bitcoin’e sahip olmakla övünüyorlardı. Her ne kadar birden fazla hesap açmış olsalar da aslında o kadar Bitcoin’e sahip olmak mümkün değil gibi görünüyor. Çünkü piyasada en fazla Bitcoin’e sahip olan beş hesabın toplam miktarı 510.000 Bitcoin’dir.

Tony Gallippi: Bitcoin ödeme hizmeti sağlayan Bitpay’in genel başkanı olan Tony Gallippi, ticaret bazlı kullanılan hizmetin öncü isimlerindendir. Gallippi Bitpay’i 2011 yılında kurdu ve 2014 yılına kadar CEO’luğunu yaptı.2014 yılından sonra ise genel başkan pozisyonunda yer almaya başladı. Gallippi, diğer milyonerlerin tam zıttı olarak ne kadar Bitcoin’e sahip olduğunu hala açıklamadı. Fakat toplam hesabının 20 milyon ’ın üzerinde olduğu düşünülüyor.

Dave Carlson: Dave Carlson, yazılım mühendisliğinden Bitcoin milyonerliğine uzanan bir hikayeye sahip. Dave, bir Bitcoin madencisi olan şirketi MageBigPower şirketini kendi aile evinin bodrum katında BioInfoBank’tan aldığı yardım sayesinde açtı. Şimdi ise Carlson’un 185 metrekare, içi ise madencilik yapan bilgisayarlarla dolu olan ve 30 tonluk soğutma sistemine sahip bir deposu var. Kendisinin Bitcoin miktarı hakkında söylenen rakamlar oldukça yüksek. Fakat kendisinin söylediğine göre Bitcoin’in zirve olduğu dönemlerde kazancı  milyon ’a kadar ulaşıyor.

Bitcoin zenginlerine baktığımız zaman en büyük ortak noktalarının; yakaladıkları fırsatları değerlendirmek olduğunu söyleyebiliriz. Henüz Bitcoin’in net değeri büyük yatırım kuruluşlarının raporlarında dahi net olarak yer almıyor. Günümüzde bu para biriminden zengin olan kişilerin fırsatı iyi yakaladıklarını ve iyi değerlendirdiklerini söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bitcoin Zengin Eder Mi? için yorumda bulun

    Bitcoin Zengin Eder Mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bitcoin Zengin Eder Mi? için ilk yorumu yapabilirsin.