Paykasa Nasıl Alınır?

Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde elektronik kart olarak bilinen Paykasa, bireylerin e-ticaret sitelerinde güvenilir ödeme yapmalarına yardımcı olur. Elektronik ortamda bilgilerin korunamamasından kaynaklı olarak kullanıcıların kişisel bilgilerine erişim sağlanması durumu birçok kişi için tehdit oluşturmaktadır. Bu durum Paykasa gibi elektronik kart sistemlerinin devreye girmesine neden olmuş, her hangi bir bilgi verme durumu söz konusu olmaksızın 16 hanelik bir pin kodu ile alışveriş yapmayı mümkün kılmıştır. Paykasa kart sistemi temelde banka kartlarına benzer bir şekilde kullanılmakta ve kart içerisinde ne kadar para varsa o kadar harcama yapılmaktadır. Paykasa nasıl alınır sorusuna cevap olarak satın alım işlemini yapmadan önce güvenilir bir satış sitesinin bulunması önem arz eder. Paykasa en çok tercih edilen elektronik kartlardan bir tanesi olarak bilinir.

Paykasa Nedir?

E-ticaret sitelerinde ve diğer sitelerde kullanılan soyut bir kart olarak Paykasa’nın tanımı yapılabilir. Paykasa kart kullanımının tek amacı elektronik ortamda kullanıcılara güvenilir bir para transferi yapmaktır. İngiltere merkezli olarak CereslineVoucher Limited firması tarafınca tedavül edilmekte olan Paykasa, elektronik para hizmeti olarak kullanıcılara verilen kart ile kullanım sağlar. Banka bilgilerini elektronik ortamda paylaşmak istemeyen kişilerin alternatif seçeneklerinden bir tanesi olarak tercih edilir. 16 haneli olarak sunulan bu sanal kart üzerinden hem satın alım işlemini hem de karta para yatırma işlemini yapabilmek mümkün olur. Oyun, e-ticaret, alışveriş vb. daha pek çok elektronik sitede kullanımı sağlanabilir. Bu kart epin adı verilen bir ödeme sistemine sahip olup; 8, 12 ve 16 hanelik rakamlardan oluşabilmektedir.

Paykasa Satın Alma

Paykasa elektronik kart satın alımını yapabilmek için kartın satışını gerçekleştiren bir web sitesine ihtiyaç duyulur. Paykasa resmi reselleri müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçilerek kart satın alımı talebi gerçekleştirilir. Satın alım işlemine geçmeden önce güncellenmiş olan Paykasa satış fiyatlarına göz gezdirilmelidir. Paykasa kartlar belirli limitler ile beraber verilmekte ve istenen tutarın üzerine basılarak satın alım işlemi gerçekleştirilmektedir.

İster banka havalesi yöntemi ile ister kredi kartı ile kart değerinin ödemesi satışı yapan web sitesinin hesabına geçirilir. 10 Euro değerinden başlayan ve 1.000 Euro değerine kadar giden kartlar arasında seçim yapılmalıdır. Paykasa tek kullanımlık bir kart olarak, içerisindeki değerin tek seferde harcanması gerekir. Bu nedenle alımı yapılacak olan kartın kullanım alanına dikkat edilmesi kullanıcı açısından önem arz eder.

Bir Cevap Yazın

  1. Paykasa Nasıl Alınır? için yorumda bulun

    Paykasa Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Paykasa Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.