Popülerlik Kazanmaya Başlayan Farklı İş Kolları

Küreselleşmenin farklı bir boyuta taşındığı, artık standart iş fikirlerinin kar getirmediği son dönemlerde hepimiz, hayatımızı devam ettirebilmek ve refah seviyemizin aynı şekilde sürmesini sağlamak adına ek işlere ya da yeni iş fikirlerine yönelir olduk.

Dükkanların yerini alışveriş merkezlerine, mağazaların ise AVM’lere bıraktığı bu günlerde maalesef ki büyük işletmeler ile çoğu zaman girdiğimiz rekabet savaşını kaybediyor, bu yüzden de sık sık müşteri kaybetmeyi sürdürüyoruz. Bu kayıp ise ekonomimizi ciddi anlamda sarsarak, maddi açıdan sıkıntıya düşmemizi beraberinde getiriyor.

Popülerlik kazanmaya başlayan farklı iş kolları hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istediğimiz bu yazımızda gerek ek gelir gerekse yeni bir iş arayışında olanlar için birtakım iş önerilerimizden bahsetmek istiyoruz.

İşte, maddi açıdan sizi rahatlatabilecek, hem de severek yapabileceğiniz farklı iş kolları listemiz:

  • Korku evi açmak:

Biraz maliyetli biraz da uçuk kaçık bir iş fikri olarak görünse de tüm dünyada uzun zamandır popüler olan, ülkemizde de birkaç yıldır var olan korku evleri, macera ve adrenalin tutkunu olan gençler tarafından yoğun bir ilgi görüyor.

Ancak korku evi açtığınız yerin işlek bir caddede olması, para kazanabilmeniz açısından son derece önem arz ediyor. Şayet küçük bir şehirde yaşıyorsanız, müşterileriniz de sınırlı sayıda olacağından korku evi açma fikri pek de size göre olmayabilir.

  • Seo danışmanlığı:

İnternete ve bilgisayara ilgi duyuyorsanız, üniversite bile okumadan son dönemlerin en gözde meslek dallarından biri olan seo danışmanlığına yönelebilirsiniz. Üstelik seo danışmanlığı yapabilmeniz için herhangi bir sermayenizin olması bile gerekmiyor.

Ancak ülkemizde ciddi anlamda seo konusunda uzman kişiler olduğundan, seoda ilerleyebilmek için öncelikle seo eğitim kurslarına katılmanız gerekiyor.

Saatler boyunca pc başında durmaktan sıkılmayacağınızı aksine keyif alacağınızı düşünüyorsanız ya da home office bir işte daha rahat edebileceğinize inanıyorsanız, seo danışmanlığı hakkında araştırmaya koyulabilirsiniz.

Dilerseniz de ek gelir elde etmek adına bu meslek dalına yönelebilir ve bu işi ikinci işiniz olarak yürütebilirsiniz.

  • Mantar yetiştiriciliği:

Fındık ve ceviz ağacı gibi yetişmesi uzun bir zaman almayan, 3-4 ay gibi kısa bir sürede ürünlerini vermeye başlayan mantar yetiştiriciliği, özellikle tarım ile ilgilenmekten keyif alan kişilere hitap ediyor.

Küçük de olsa size ait bir tarım alanınız bulunuyorsa bu alanı mantar yetiştiriciliği ile en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Az miktarla başladığınız mantar yetiştiriciliğinden kar elde etmeniz durumunda işlerinizi ilerletebilir hatta internet üzerinden bile yetiştirdiğiniz mantarları satabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Popülerlik Kazanmaya Başlayan Farklı İş Kolları için yorumda bulun

    Popülerlik Kazanmaya Başlayan Farklı İş Kolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Popülerlik Kazanmaya Başlayan Farklı İş Kolları için ilk yorumu yapabilirsin.