Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri

Bazen oturduğumuz yerde bile aklımıza müthiş gelebilir. Fakat maalesef bu işleri kurabilmek için genellikle iyi bir sermaye gerekmektedir. Bizde sizlere yazımızda sermaye gerektirmeyen iş fikirleri hakkında bilgi vermek istedik. Bazı işler için sermaye çok fazla olmasa bile gerekmektedir. Sermayesiz bir şekilde için sabırlı ve azimli bir yapınız olduğunu unutmamanız gerekir. Sermaye gerektirmeyen işlerde genellikle bir anda para bulmak zordur.

Kurslardan Çeşitli Eğitimler Alarak İş Kurmak

Evinize en yakın olan belediye ücretsiz kurs merkezlerine veya toplum merkezlerine kayıt olarak hoşunuza gidebilecek eğitimlere katılabilirsiniz. Bu kurslarda genellikle hat sanatı, dikiş, bilgisayar kursları ve filografi kursları yer almaktadır. Bu kurslara katıldıktan sonra öğrendiğiniz sanatlarla ilgili olan çalışmalarınızı satarak para kazanma imkanınız vardır. Son zamanlarda özellikle el sanatlarının internet üzerinden çok fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Sosyal Medya Uzmanlığı

Günümüzde neredeyse herkesin bir sosyal medya hesabı var. Durum böyle olunca neden sizin yüksek takipçilere sahip olan bir Instagram, FaceBook veya Twitter ya da binleri milyonları bulan abonesiyle bir YouTube kanalınız olmasın? YouTube’dan video oluşturarak hem kendinize yeni aboneler bulabilir hem de güzel bir gelir kapısı sahibi olabilirsiniz. Birçok sanatçının reklamlarını yapabilme adına sosyal medya uzmanlarından yardım aldığını görebiliyoruz. Aynı zamanda ismini çok fazla duyuran bankalar da Twitter’dan yüksek takipçisi olan hesaplara reklam vererek popülerliğini korumaktadır.

İkinci El Eşya Satma

Neredeyse herkesin evinde, anne babasının evinde veya komşusunun evinde maddi değeri yüksek olan antika eşyalar yer almaktadır. Bu eşyaları çöpe atmak yerine toplayarak biraz daha parlattığınızı ve bakım yaptığınızı düşünün. Bunu güzel bir fiyata satmanız kolay olacaktır. Aynı zamanda okul dönemlerinde birçok öğrenci ev tuttuğu için 0 eşyalar yerine ikinci el eşyaları kullanmayı tercih ediyorlar. Okul sezonu boyunca devam eden bu pazarı sizde değerlendirebilirsiniz.

Editörlük Yapmak

Yazı yazmaya kabiliyeti olan biriyseniz bizce bunu mutlaka değerlendirmeniz gerekir. Editörlük son zamanlarda çok fazla dikkat çeken bir meslektir. Bu meslekte kaleminizi kullanarak güzel paralar kazanma ihtimaliniz de var. Bunun için ilk olarak bir yazarlık sitesine başvuruda bulunmalı veya webmaster platformlarına üye olmalısınız.

Tamircilik

Elektronik eşyalara ilginiz varsa veya tamiri konusunda bilginiz varsa bunu gerçekten iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Çevrenize bozuk fırın, dolap, bulaşık makinesi veya tesisat tamirleri konusunda destekte bulunabilirsiniz. Özellikle telefon tamiri yapmanız kolay iş bulmanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri için yorumda bulun

    Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.