10.000 TL Sermaye ile Kurulabilecek İşler

Çoğumuz kendi işimizin patronu olma hayalleri kursak da maalesef ki maddi yetersizliklerimiz yüzünden bir türlü dilediğimiz işi kuramıyor; yeterli sermayemiz olmadığı için hayalimizi bir sonraki bahara ertelemek zorunda kalıyoruz.

Sırf para biriktirmek adına farklı işlerde çalışıyor ancak maaşımızla ucu ucuna geçindiğimiz için de kendi işimizi kurma fırsatına sahip olamıyoruz.

Oysaki 10.000 TL gibi oldukça makul yani bizi zorlamayacak fiyatlara bile kendi işimizi kurabileceğimizi bilmiyor ya da bilsek de bunu göz ardı ediyoruz.

Bu yazımızda düşük bütçe ile kendi işini kurmak isteyenler için 10.000 TL sermaye ile 2018 yılında kurabileceğiniz birtakım kazandıran iş fikirlerinden bahsetmek istiyoruz.

İşte, 10.000 TL Sermaye ile Kurulabilecek İşler Listemiz:

  • Çay ocağı:

Oldukça düşük rakamlara açabileceğiniz bir çay ocağı ile kısa sürede cazip rakamlar kazanmaya başlayabilir, ileride küçük bir dükkanla başladığınız işinizi daha büyük bir dükkan ile devam ettirebilirsiniz.

Hatta çay ocağından kazandığınız para ile aklınızdaki diğer işlere yatırım yapabilirsiniz. Günde 50-100 TL arası bir kar elde edebileceğiniz çay ocağını işletebilmek için çok da fazla yeteneğe ve bilgi birikimine de sahip olmanız gerekmiyor.

Yani çay ocağı açma fikrinin özellikle gün içerisinde fazla yorulmak istemeyen, rahat bir işte çalışmayı dileyenler için oldukça cazip olduğunu ifade edebiliriz.

  • Manav

En karlı iş fikirleri arasında yer alan manav açma fikri; hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyecek gibi görünüyor. Tabi ki açtığınız manavın işlemesi için manavın ulaşımı kolay olan bir yerde olması ve sattığınız meyve ve sebzelerin taze olması gerekiyor.

Bu iki standarda uyduğunuz takdirde manav açarak, ciddi anlamda gelir elde edebilir; kendi işinize sahip olmanın verdiği huzuru yaşayabilirsiniz.

  • Emlakçılık

Günümüzde profesyonel anlamda hizmet veren emlak firmaları daha çok tercih edilse de hala küçük şehirlerde ve kasabalarda bireysel olarak hizmet sunan emlakçılara sıklıkla rastlayabiliyoruz.

Üstelik ufak çaplı açtığınız emlak firmanızı kısa bir sürede genişletme ve profesyonel bir kadro ile hizmet verme şansınız da bulunuyor.

Ancak bu noktada şehrinizdeki emlak piyasasını gayet iyi bir şekilde bilmeniz, müşteri portföyünüzü kısa bir zamanda oluşturabilmeniz gerekiyor.

Bu sektörde başarılı olabileceğinizi düşünüyor ve ikna kabiliyetinizin olduğuna inanıyorsanız, emlak firması açabilirsiniz.

  • Instagram üzerinden satış

Kira ve vergi ödeme gibi satıcıyı yükümlülük altına sokan durumlar size göre değilse, Instagram üzerinde toptancıdan satın aldığınız ürünleri satmaya başlayabilir, zamanla binlerle sınırlı olan takipçi sayınızı milyonlarca kişiye ulaştırabilirsiniz.

Instagram üzerinde ne satacağınız ise tamamen size kalmış!

Şimdiden başarılar diliyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. 10.000 TL Sermaye ile Kurulabilecek İşler için yorumda bulun

    10.000 TL Sermaye ile Kurulabilecek İşler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 10.000 TL Sermaye ile Kurulabilecek İşler için ilk yorumu yapabilirsin.