Aksaray satılık daire fiyatları artıyor!

İç Anadolu Bölgesi’nin gelişmeye devam eden şehirleri arasında yer alan Aksaray’da yeni projeler artıyor.

Yeni projelerin artış gösterdiği Aksaray’da sanayinin yanı sıra emlak piyasası da yakından takip ediliyor. Aksaray’da Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy ve Sarıyahşi ve Merkez olmak üzere toplam 7 ilçe bulunuyor. Yatırım, kentsel dönüşüm ve ulaşım projelerinin devam ettiği şehirde nitelikli konut sayısının artırılması hedefleniyor. Peki, Aksaray’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Aksaray satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Aksaray’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Aksaray satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Aksaray satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.05 artış gösterdi.

Aksaray satılık daire fiyatları ne kadar?

Aksaray’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler bölgedeki emlak fiyatlarını yakından takip ediyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Aksaray şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.495 TL olurken, konut geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi 27 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Aksaray satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 112 bin 142 TL ile 186 bin 900 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 149 bin 523 TL olarak ölçümleniyor.

Aksaray’ın dikkat çeken projesi: Eski Terminal Dönüşüm

Aksaray’da yeni projeler hızla devam ediyor. Aksaray Belediyesi tarafından hayata geçirilen Eski Terminal Dönüşüm projesinin bölgenin yeni değeri olması hedefleniyor. Yaklaşık olarak 21 bin 936 metrekarelik bir alana sahip olan Eski Terminal, 3 kattan ve 8 bloktan oluşacak. Eski Terminal Dönüşüm projesinde 92 adet ofis, 55 adet dükkân, 400+230 araçlık otopark ve kafe gibi sosyal alanlar yer alacak. Eski yapıların yıkım işlemlerinin bittiği projenin kısa bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Aksaray kiralık daire fiyatları ne kadar?

Aksaray’da her yıl artan nüfusla beraber bölgede kiralık daire talebi artıyor. Şehirde Aksaray Üniversite’sinin yer alması da öğrenciler için kiralık daire arayışını hızlandıran etkenler arasında yer alıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Aksaray şehrinde ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı, minimum 350 TL, maksimum 584 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 467 TL olarak gösteriliyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Aksaray satılık daire fiyatları artıyor! için yorumda bulun

    Aksaray satılık daire fiyatları artıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aksaray satılık daire fiyatları artıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.