Amerika Asgari Ücreti Ne Kadar

Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaletten oluşmaktadır ve dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkelerinden biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyanın her tarafından ve birçok dinlere mensup insanlar yaşamaktadır.

Amerika dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Bu nedenle Amerika asgari ücret standartları oldukça yüksek düzeylerdedir. Bu sebeple dünyanın birçok ülkesinden işçi göçleri almaktadır. Amerika asgari ücretler merak edilmektedir. Pek çok insan işçi olarak bu ülkeye yerleşmek ve gitmek istemektedir. Peki, Amerika asgari ücret ne kadardır?

Amerika Asgari Ücret

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en büyük ekonomisine sahiptir. Bu nedenle ülke içerisinde refah seviyeleri oldukça yüksektir. Amerika Birleşik Devletlerinde 50 farklı eyalet bulunmaktadır ve bu eyaletler kendi içlerinde farklı yasaları vardır. Bu sebeple Amerika asgari ücretler farklılık göstermektedir. ABD asgari ücret düzeyleri oldukça iyi seviyelerde olması nedeniyle çok fazla işçi göçü almaktadır. Asgari ücret seviyelerin yüksek olması ile birlikte ülke içerisinde yasalar oldukça önemlidir ve her vatandaş eşit hakları vardır. Bu anlamda oldukça özgür bir ülke olarak sayılmaktadır ve bu da bu ülkede yaşam standartlarını yükseltmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde iş imkanları çeşitlidir ve çalışma koşulları oldukça iyidir. Birçok sektör için çalışma imkanları olmakla beraber ücretleri oldukça tatminkardır. Amerika’da asgari ücretler diğer ülkelere göre oldukça yüksektir ve ülkede asgari ücretlerle geçinen vatandaşların oldukça kaliteli bir yaşam standartları bulunmaktadır. Amerika asgari ücret saatlik olarak 7.25 olarak belirlenmiştir. Bu rakamlarla hesaplandığında Amerika’da asgari ücretler aylık olarak en düşük 1500 Dolar’dır. Asgari ücretler çalışanların çalışma saatlerine göre hesaplanır ve değişiklik göstermektedir. Asgari ücretlerin 1500 Dolar olması, çalışanların günde 8 saat ve haftada 6 gün çalışmasına göre hesaplanmıştır.

Amerika

ABD’de Asgari Ücret Neye Göre Belirleniyor?

Amerika’da asgari ücret için belirli bir alt limit bulunmamaktadır ve üst limit yoktur. Ayrıca bu fiyatlar eyaletlere göre farklılık göstermektedir. Amerika’da asgari ücretler eyaletlere göre bakıldığında Alaska eyaletinde saatlik olarak 10.29 Dolar, California’da 14 Dolar, Washington’da 16 Dolar ve Michigan eyaletinde ise 9.75 Dolar olmaktadır. Her eyaletin asgari ücreti bu şekilde farklılık gösterir. Bazı çalışanlar federal asgari ücret oranlarından muaf tutulmaktadır. Buna karşın barmen ve garson gibi bahşiş ile çalışanlar asgari ücretin altında maaşlar alabilmektedir. Bu çalışanlar için asgari ücret saatlik olarak 2.23 Dolar olabilmektedir ve kazandıkları bahşişlerle bu ücretler yükselmektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Amerika Asgari Ücreti Ne Kadar için yorumda bulun

    Amerika Asgari Ücreti Ne Kadar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amerika Asgari Ücreti Ne Kadar için ilk yorumu yapabilirsin.