Bisiklete Binerken Hangi Kıyafetleri Giymelisiniz?

İster bisiklete binmeye yeni başlayın, ister iki tekerlekli maceranın keyfini birkaç yıl sonra yeniden keşfedin, bisiklete binerken ne giyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, bisikletin tadını çıkarmak için bir sürü bisiklet kıyafeti satın almanız veya havalı görünmek için bir şeyler satın almanız gerekmez.

Bisiklet giyim kesinlikle sürüşü daha konforlu hale getirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca bisiklet kıyafetleri, sürücülere görünürlüğünüzü artırabilir.

Bisiklet Kaskı

Tam olarak bisiklet giyim olmasa da, kask her bisikletçinin giymesi gereken bir şeydir. Yaptığınız sürüş türüne göre bir kask seçebilirsiniz, ancak herhangi bir bisiklet kaskı her türlü binicilik için giyilmesi gerekir. En önemli şey, uygun olanı almaktır.

Bisiklet Şortları

Bisiklet şortu pedal çevirirken hareket kolaylığı için streç kumaşlara sahiptir. Bisiklet şortları gündelik şortlardan daha uzundur ve bazı bisiklet şortları, pedal çevirirken onları yerinde tutmak için bacak açıklıklarında tutucu elastik özelliğe sahiptir.

Bisiklet Pantolonları ve Taytları

Özellikle daha düşük sıcaklıklar için bisiklet şortlarına bir alternatif olarak bisiklet giyim için pantolon ve tayt satın alabilirsiniz. Ön paneller rüzgar koruması sağlayabilir ve bazı pantolonlar tamamen su geçirmez ve rüzgar geçirmez olabilir. Taytlar hava koşullarına karşı daha az koruyucu, ancak daha aerodinamik olma eğilimindedir.

Bisiklet Ceketleri

Bir bisiklet ceketi seçerken rüzgarı engelleyip engellemeyeceği ve sizi kuru tutup tutmayacağına araştırmanız gerekir. Çoğu ceket bir dereceye kadar her iki görevi de yerine getirir, bu nedenle ilk önce sürüşlerinizde yağmur olasılığını düşünün. Ayrıca, bazı ceketlerin diğerlerinden daha fazla sıcak tutuğunu unutmayın; bu, daha soğuk bir iklimde veya kış aylarında sürüyorsanız endişe kaynağı olacaktır.

Bisiklet Ayakkabısı

Bisiklet ayakkabıları bisikletinizin sahip olduğu pedalların türüne bağlı olarak ihtiyacınız vardır. Temel platform pedalları varsa, hemen hemen her tür ayakkabıyı giyebilirsiniz. Bununla birlikte, bisiklet ayakkabıları, hatta basit bir çift bile, gündelik ayakkabılarından ve hatta yürüyüş ayakkabılarından çok daha sert tabanlara sahiptir. Bu taban sertliği, pedal çevirdiğinizde daha iyi güç aktarımı anlamına gelir.

Bisiklet Çorapları

Pedal çevirirken ayaklarınız çok terler. Soğuk havalarda, bu soğuk ayaklara neden olabilir. Sıcak havalarda, bu kabarcıklar anlamına gelebilir. Bu nedenle, çoraplarınızın teri dışarı atmaya yardımcı olan polyester veya naylon gibi sentetik malzemelerden yapılmış olması en iyisidir. Uygun fiyatlara bisiklet giyimler arıyorsanız https://www.jordanred.com/ sitesine girerek satın alabilirsiniz. Birbirinden farklı bisiklet giyim modellerini bu sitede bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bisiklete Binerken Hangi Kıyafetleri Giymelisiniz? için yorumda bulun

    Bisiklete Binerken Hangi Kıyafetleri Giymelisiniz? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bisiklete Binerken Hangi Kıyafetleri Giymelisiniz? için ilk yorumu yapabilirsin.