Doğru Kredi Kartı Kullanımı

Herkesin kurtarıcı olarak bildiği bankalar aracılığıyla sahip olduğumuz bir karttır. Birçok yararı bulunmaktadır. Ancak kredi kartını doğru bir şekilde kullanmaz iseniz sizlere bu yarardan çok zarara dönüşecektir. Bu makalemizde ise sizlere doğru bir kredi kartı kullanıcısı nasıl olmalı konusunda bilgiler vereceğiz. Kredi kartı yararlı bir şekilde kullanıldığı zaman çok faydalı bir yere sahiptir. Nakit paranız yok ve kredi kartına sahip iseniz sizin bu zaman zarfında faydalanacağınız bir üründür. Öğrenci iseniz kredinizin veya bursunuzun yatmasına daha çok varsa ya da çalışan bir kişi iseniz maaşınız daha yatmadıysa kredi kartına sahipseniz sizin kurtarıcınız olacaktır. Ancak kredi kartında ki limite çok fazla yaklaşırsanız ödemekte zorluk çekersiniz. Buda sizi psikolojik açıdan çöküntüye uğratır ve sonrasında bu borcu nasıl öderim diye düşünürsünüz.

Doğru Kullanımı

Kredi Kartı

Harcamalarınızı yaparken önceliğiniz diğer ayda nasıl öderim olmalıdır. İki bankanın da kartını kullanıyorsanız bir borcu diğer kartla ödemeye kalkmayın inanınki bu sizi daha çok dara sokacaktır. Yaptığınız harcamayı taksitlendirebiliyorsunuz. Taksitlendirme yaparken de oluşacak olan vade farklarını da dikkate almalı ona göre taksitlendirme işlemi yapmalısınız. Asgari tutarı ne kadar öderseniz ödeyin kalan borcu ödemediğiniz takdirde faiz işlemine maruz kalabilir. Kredi kartı asla ve asla nakit bir para değildir. Bankanın sizlere vermiş olduğu borç bir paradır. Hesap kesim tarihine yakın olan zamanlarda alışverişlerinizi azaltmalı ve harcamalarınızda dikkatli olmalısınız. Nakit paranız yok ise harcama yapabilirsiniz ancak bu harcamalar fazla olmamalıdır. Önceliğiniz her zaman gıda olmalıdır. Elinizde sahip olduğunuz bir ürünün ihtiyaçtan çıkması doğrultusunda keyfi almaya çalışıyorsanız bu düşüncenizden vazgeçmelisiniz. Ücret olarak pahalı ürün satan markalardan kredi kartıyla alışveriş yapmamaya özen göstermelisiniz. Eğer ki gittiğiniz yerde post cihazı yok ise ve sizinde nakit paraya ihtiyacınız varsa kredi kartınızdan nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans çekebilmek için ise öncelikle dikkat etmeniz gereken şey çektiğiniz miktara uygulanacak olan faizdir. Borç yaparak diğer bir borcu kapatacağınız düşüncesinden biran önce çıkmalısınız. Ödemelerinizi düzenli yaparak kara listeye girmemiş olursunuz.

Ödemelerinizi düzenli yaparsanız size ileride fayda sağlayacaktır. İhtiyaç kredisi çekeceğiniz zaman ödemeleriniz incelenecektir ve ona göre size ihtiyaç kredisi verecektir. Kredi kartı almadan önce ise kart için uygulanan formu dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Borcunuzu öğrenmek için bankaya gitmek zor geliyorsa internet bankacılığı kullanarak ödemelerinizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Doğru Kredi Kartı Kullanımı Doğru Kredi Kartı Kullanımı için yorumda bulun

    Doğru Kredi Kartı Kullanımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğru Kredi Kartı Kullanımı için ilk yorumu yapabilirsin.