En hızlı şekilde nasıl zengin olunur?

Hızlı ve ahlâki bir şekilde para kazanıp zengin olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan tavsiye ve ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

Yaşadığınız hayattan bir türlü zevk alamıyorsanız, her gün ay sonunu düşünerek ömrünüzün geri kazanını tüketme fikrine sıcak bakmıyorsanız; siz de kısa yoldan zengin olma arzusuna kapılabilirsiniz. Günümüzde çoğu insan hiçbir şekilde çaba sarf etmeden, kolay yoldan zengin olmanın peşinde. İnternette bu konu başlığıyla ilgili araştırmalar yaptığınızda karşınıza çıkan tavsiyeler genelde sahte, yalan ve dolandırıcılık içeriklidir. “Yattığınız yerden günde bin lira kazanın” gibi başlıkların cazibesine aldanıp sizden isteyen, form doldurmanızı talep eden web sitelerine sakın ama sakın inanmayın.

Hızlı ve ahlâki bir şekilde kazanıp zengin olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan tavsiye ve ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

Kendi işinizi kurun

Bu devirde kendi işini kurmak bile parayla, kabul. Ancak para parayı çeker. Gerçekçi olalım, hiç sermayeniz olmadan en azından kısa ve kolay yoldan zengin olabilmeniz pek de mümkün gözükmüyor. Yapacağınız işin niteliğine henüz karar vermediyseniz, şu kriterleri karşıladığınızdan kesinlikle emin olun:

 • Yaptığınız işten zevk almalısınız.
 • Kurduğunuz işi ciddi bir şekilde yönetmelisiniz.
 • İşe başlamadan önce kendinize detaylı planlar çıkartmalısınız.
 • Finansal tablonuzu akıllıca yönetmelisiniz.
 • Pazarlama çalışmalarına bütçe ve zaman ayırmalısınız.
 • Müşterilerinizin ihtiyaçlarına odaklanıp taleplerine cevap verebilmelisiniz.
 • Profesyonel bir işletme imajı çizmelisiniz.
 • Müşterilerinize özel, kişiselleştirilmiş hizmet sunabilmelisiniz.
 • Teknolojinin sağladığı faydalardan sonuna kadar yararlanmalısınız.

Emlak yatırımı yapın

Dünyanın en zengin insanlarına bakın, hepsinin mutlaka irili ufaklı emlak yatırımları vardır. Günümüzde sanayici iş adamları bile kazandıkları parayı emlak ve arsaya yatırmayı tercih ediyor. Çünkü çok kârlı ve zarar etme ihtimali olağandışı bir durum olmadığı müddetçe yok denecek kadar az.

Yeni bir ürün geliştirip satın

Daha önce piyasada hiçbir örneği görülmeyen yeni bir ürün ortaya koyduğunuzda bu modelin tüm fikri mülkiyet haklarını da almanız gerekir. Daha sonra lisans sözleşmelerine imza atarak geliştirdiğiniz ürünü pazarlayabilir, başka şirketlerin faydalanmasını da sağlayabilirsiniz. Lisanslarınız sayesinde her ay düzenli miktarda gelir elde edebilmeniz mümkündür. Ancak asıl mesele, ilk defa piyasaya çıkacak olan o muhteşem ürün bulabilmek. Bunu başarırsanız gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Bir Cevap Yazın

 1. En hızlı şekilde nasıl zengin olunur? için yorumda bulun

  En hızlı şekilde nasıl zengin olunur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En hızlı şekilde nasıl zengin olunur? için ilk yorumu yapabilirsin.