Girişimcilerin Okuması Gereken Kitaplar

Kendi fikirlerini gerçeğe dönüştürmek isteyen, kendi işinin patronu olmanın hayalini kuran pek çok girişimcinin hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri önünde maalesef ki deneyimsizlik ve nasıl bir yol izleyeceklerini bilememeleri önemli bir engel teşkil ediyor.

Yeni bir adayı; her ne kadar kendine tam anlamıyla güvense de plan-program aşamasında ona destek olacak rol modellere ihtiyaç duyabiliyor.

Bu yazımızda başarılı bir girişimci olmayı dileyenler için girişimcilerin okuması gereken kitaplar listemize yer vermek istiyoruz.

İşte; girişimcilerin okuması gereken kitaplar listemiz:

  • Başarılı Startup için 24 Adım:

Bill Aulet tarafından kaleme alınan bu kitap; girişimcilik fikrinizi gerçekleştirmeniz için izlemeniz gereken süreci toplam 24 adımda toparlayarak; bu süreçte hangi noktalara dikkat edinmeniz gerektiğine değiniyor.

Yani emekleyen bir bebeğe nasıl yürümesi hatta koşması gerektiğini ayrıntılı bir şekilde öğretiyor diyebiliriz.

Girişimciliğe adım atmayı düşünen herkesin okuması gereken bu kitabı mutlaka başucu kitabınız olarak en yakın zamanda satın almanızı öneriyoruz.

  • Büyüleme

Dünya çapında yoğun bir ilgi gören; Guy Kawasaki tarafından yazılan bu kitap; girişimcilere diğer insanları nasıl büyüleyebileceklerine dair taktikler veriyor.

Kitap aynı zamanda çalışanlara da patronlarını nasıl büyüleyebileceklerini detaylı bir şekilde anlatıyor.

İş dünyasının merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmalamak; insanlar ve çevreniz tarafından yalnızca saygı gören değil sevilen bir girişimci olmak için Büyüleme isimli bu kitabı da mutlaka girişimcilerin okuması gereken kitaplar listenize eklemenizi öneriyoruz.

  • Mor inek

Bir başucu kitap olma niteliğini çıkar çıkmaz başarmış olan Mor inek; küçük ölçekli girişimcilere işlerini nasıl büyütebilecekleri ve nasıl büyük ölçekli bir olabileceklerini anlatıyor.

Diğer girişimciler arasından hangi yöntemleri izleyerek sıyrılabileceğinizin cevaplarını da bulabileceğiniz, Seth Godin tarafından yazılan bu kitap; aynı zamanda eğlenceli dili ile sizi hiçbir şekilde sıkmıyor.

  • Mutluluğu Dağıtmak

Tony Hsieh tarafından kaleme alınan, her girişimcinin mutlaka okuması gereken kitaplar listemizin bir diğer üyesi olan bu kitap; kişiye önce kendini tanıması ardından içindeki potansiyel gücü çıkartabilmesi yolunda yardımcı oluyor.

Yani başarılı bir girişimci olabilmenin öncelikle ne istediğine karar vermekle başladığını vurgulayan kitapta yazar; kendi hayat hikayesini ve başarılarla dolu yolculuğunu okuyucularla samimi bir dille paylaşıyor.

  • Zero to One

Peter Thiel tarafından yazılan bu kitap; taklitçi fikirlerle maalesef ki kişinin başarıya ulaşamayacağını ve yalnızca yeni ve işe yarar fikirleri bulunan kişilerin başarıya ulaşabileceğini anlatıyor.

Nasıl zirveye tırmanılacağını anlatılan bu kitap; aynı zamanda nasıl zirvede kalabileceğinize de değiniyor.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Girişimcilerin Okuması Gereken Kitaplar için yorumda bulun

    Girişimcilerin Okuması Gereken Kitaplar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Girişimcilerin Okuması Gereken Kitaplar için ilk yorumu yapabilirsin.