Sağlık Sigortası Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ayakta tedavi ve yatarak tedavi gibi oldukça önemli teminatları kapsayan özel sağlık sigortası; geleceğimizi ve sağlığımızı güvence altına almamızı sağlayan oldukça önemli bir sigortadır.

Özellikle SGK’nın karşılamadığı pek çok tedavi ve sağlık giderlerini karşılayan sağlık sigortası; kişinin aylık ödediği belirli primler karşılığında özel hastanede kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmesine olanak tanır.

Kısacası özel sağlık sigortası; hastalık, kaza vb. durumlarda devreye giren; kişiye maddi açıdan destek olan son derece gerekli bir sigorta olma özelliği taşır.

Bu yazımızda sağlık sigortası poliçesi imzalarken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalara değinmek istiyoruz.

İşte; sağlık sigortası poliçesinde mutlaka bulunması gereken teminatlar listemiz:

  • Ayakta tedavi masrafları

Yoğun iş yaşantısı ve modern dünyanın gereklilikleri dolayısıyla hastalıklara daha kolay bir şekilde yakalandığımız bu günlerde özel sağlık sigortası; mutlaka belli başlı ayakta tedavi masraflarını karşılamalıdır.

Doktor muayene ücretini, ilaçları, röntgen ve tahlil masraflarını karşılaması beklenen ayakta tedavi teminatları; kişinin hastalanması durumunda sigorta şirketi tarafınca güvence altına alınır.

Hemen hemen her poliçede bulunan ayakta tedavi teminatlarını detaylı bir şekilde inceleyerek; sağlık sigortası poliçesine ekletmenizi öneriyoruz.

  • Yatarak tedavi masrafları

Kişinin ciddi bir rahatsızlığa yakalanması durumunda hastanede kalması gerektiğinde devreye giren sağlık sigortası poliçesi; yatarak tedavi masraflarını da karşılar bir niteliğe sahip olmalıdır.

Kemoterapi, radyoterapi vb. son derece mühim ve gerekli tedavi masraflarını kapsar nitelikteki özel sağlık sigortası poliçesi; kişinin en zor günlerini maddi açıdan daha rahat bir şekilde geçirmesine aracılık eder.

Bu yüzden de sağlık sigortası poliçenize muhakkak yatarak tedavi teminatlarını ekletmenizi tavsiye ediyoruz.

  • Özel sağlık sigortası poliçesini imzalamadan önce hastalık ve tedavi giderlerinin yurtdışında da sigorta şirketi tarafından karşılanıp karşılanmadığını öğrenmenizi ve mümkünse yurtdışında hastalanmanız durumunda da devreye giren bir sigorta poliçesi tercihinde bulunmanızı şiddetle öneriyoruz!
  • Özel sağlık sigortası poliçesinde hangi hastanelerde sağlık hizmeti alıp alamayacağınızı da net bir şekilde belirtebilir; bu sayede hangi hastaneye gitmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Özel sağlık sigortası poliçesini imzalamadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalı; sağlık teminatlarını size en uygun fiyatlara sunan bir sigorta şirketi ile anlaşmalısınız.
  • Sağlık sigortası poliçesini dikkatli bir şekilde incelemeli, eksik gördüğünüz noktalar hakkında sigorta şirketinden bilgi almalısınız. Bu sayede ileride hastalandığınızda ya da kaza geçirdiğinizde manevi açıdan son derece zor olan bu günlerinizin maddi çıkmaza düşmeniz yüzünden daha da zorlaşmasının önüne geçebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Sağlık Sigortası Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? için yorumda bulun

    Sağlık Sigortası Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sağlık Sigortası Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? için ilk yorumu yapabilirsin.