Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Günümüzde en sık kullanılan yatırım araçlarından birisi olan mevduat, birçok kişiye kazandırmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz yıl % 22’lere kadar yükselen mevduat faiz oranları geçen yıl %10’lere gerilese de, halen en çok kazandıran yatırım araçları arasında yer almaktadır. Peki en yüksek faiz oranlarını veren bankalar hangisidir? Özel bankalar mı devlet bankaları mı daha çok kazandırıyor, en iyi vadeli mevduat faizleri hangi bankalar veriyor? Geniş çaplı bir araştırma yaparak tüm bankaların faiz oranlarını aşağıda sizler karşılatırdık ve sıraladık. Paranızı en iyi faiz veren bankalar ile değerlendirmek istiyorsanız, bu sayfa sizlere güncel faiz oranlarını gösterecektir.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2021

İlk önce paranızı vadeli mevduat TL hesabında değerlendirmek istiyorsanız sizlere bu sayfada tüm bankalar hakkında bilgi alabilir ve hangi bankanın daha yüksek faiz verdiğini öğrenebilirsiniz. Karşılaştırmaya yapmadan önce şunu da belirtmemizde fayda var; bankalar, mevduat faiz oranlarını güncel piyasa koşullarına göre anlık olarak değiştirmektedir, bazı bankaların gösterdiği faiz oranları sadece hoş geldin faizi ile belirli bir güne kadar verebilmektedir ve belirli günden sonra normale gelmektedir. Bu durumdan dolayı sizler öncelikle bankaların faiz oranları ve mevduat hesabı detaylarını incelemeliniz gerekir ve paranızı ona göre hangi bankalara yatıracağınıza karar vermelisiniz. Aşağıda tüm bankaların için güncel faiz oranları verilmektedir. İşte en yüksek faiz veren bankalar listesi;

 • Fibabanka mevduat faizi: %17,50
 • İNG Bank mevduat faizi: %17,00
 • Burgan Bank mevduat faizi: %17,00
 • Odebank mevduat faizi: %17,00
 • Cepteteb mevduat faizi: %17,00
 • Ziraat Bankası mevduat faizi: %14,50
 • Halkbank mevduat faizi: %15,50
 • mevduat faizi: %15,65

günlük en yüksek faiz veren bankalar

Mevduat Hesabı Nedir?

Kısaca belirtmek gerekirse birikmiş nakit paranız varsa istediğiniz bankanın mevduat hesabına yatırarak belirli günler karşılığında vadede bekleterek faiz kazancı elde edebilirsiniz. TL veya dövizler olsun birikimlerinizi bankaların vadeli mevduat hesabına yatırmanız durumunda günlük, haftalık, aylık, yıllık veya sizin belirlediğiniz günlere kadar vadede bekletebilirsiniz ve mevduat kazancı elde edebilirsiniz. Günümüzde en risksiz para kazanma yöntemlerinden biri olan mevduat, Türkiye’de hizmet veren devlet bankaları ve özel bankaların tümünde bulunmaktadır. Her banka kendi faiz politikası doğrultusunda faiz oranları farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı paranızı mevduatta değerlendirme yapmadan önce en yüksek faiz veren bankayı bulmanız gerekir ve bu bankanın mevduat hesaplarını kullandıktan sonra daha yüksek faiz kazancı elde edersiniz.

Bir Cevap Yazın

 1. Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar için yorumda bulun

  Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar için ilk yorumu yapabilirsin.