İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılıyor?

Instagram, ilk açıldığı dönemden bugüne kadar son derece hızlı bir şekilde hayatımıza giriş yaptı. Günümüzde Instagram kullanmayan çok az kişi bulunurken, artık Facebook, Twitter ve diğer sosyal platformlar üzerinden Instagram’a sert bir geçiş oldu. Bu durum da reklam vermek isteyen kişilerin artık Instagram’da belirli bir takipçiye sahip olan hesaplara yönelmesine neden oldu. Siz de eğer o hesaplardan olmak istiyor ve Instagram’dan kazanmak istiyorsanız, gelin hep birlikte Instagram’dan nasıl para kazanılıyor onu inceleyelim.

Viral Reklamlar Alarak Kazanmak

Instagram üzerinde yeterli miktarda takipçi sayısına ulaşan birçok hesap, reklam vermek isteyen kişilerin gözdesi olmaktadır. Bu nedenle birçok şirket, mağaza veya butik benzeri işletmeler, Instagram’da yüksek takipçili hesaplara reklam vermektedir. Bir Instagram hesabının reklam başına aldığı konusunda sahip olduğu takipçi sayısı son derece önemlidir. 50 bin takipçisi olan bir Instagram hesabı ile 100 bin takipçisi olan bir hesabın reklam gelirleri aynı olmamaktadır. Ancak genel olarak 100 bin takipçili bir hesabın reklam başına almış olduğu gelir 500 TL’ye kadar ulaşabilmektedir. Bu durum etkileşim hacminizle de son derece alakalı olan bir durumdur. Bu reklamların bazıları açık açık reklam olduğunu belirtip, takipçilerinizi kızdırabilirken, bazı reklamların ise sadece aslında konuyla ilgisi olan takipçilerinizin dikkatini çektiğini söyleyebiliriz. Aldığınız reklam türünün takipçilerinizi etkilememesi son derece önemli bir durumdur.

Instagram’da Hangi Sıklıkla Reklam Alınmalıdır?

Instagram’da yüksek takipçili hesapların reklam alma konusunda biraz aşırıya kaçtığı görülebilmektedir. Bu durum direkt olarak takipçi sayınızın düşmesine neden olacaktır. Haliyle zaman içerisinde düşen takipçi sayısınız, reklam gelirlerinizin de azalmasına sebebiyet verecektir. Bu nedenle gün içerisinde 5-10 defa reklam paylaşmak yerine günde 1 defa veya en fazla 2 defa paylaşılan reklamlar yeterli olacaktır. Bununla birlikte 2 gün de 1 aslında en uygun olan reklam paylaşım türüdür. Reklam paylaşırken gelirinizi değil, takipçilerinizi hesaba katmalı, takipçilerinizin asıl gelir kaynağınız olduğunu unutmamalısınız.

Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılmaktadır?

Instagram hesaplarına bakıldığı zaman, reklam üzerinden para kazanmaya başlayan birçok hesap görülmektedir. Bu gayet normal bir durumdur ve normal olmayan ise 1.000 takipçili bir hesabın bile reklam alıp, belirli bir miktarda gelir elde ediyor olmasıdır. Instagram’da reklam almaya bin, 10 bin, 100 bin takipçili hesapların herhangi biriyle başlayabilirsiniz. Bu konuda önemli olan etkileşim oranlarınızdır ve hesabın takipçi sayısıdır. Takipçi sayınız, paylaşmış olduğunuz  bir reklamın değerini belirleyen en önemli unsurdur.

 

Bir Cevap Yazın

  1. İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılıyor? İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılıyor? için yorumda bulun

    İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılıyor? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılıyor? için ilk yorumu yapabilirsin.