Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Trafik kazası, aracın yanması ya da çalınması gibi oldukça yaygın ve üzücü durumlarda devreye giren kasko poliçelerinden ciddi anlamda yararlanabilmek adına kasko poliçesinin hazırlanması aşamasında son derece dikkatli davranmanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Gözden kaçırdığınız, kasko poliçesini imzalarken göz önünde bulundurmadığınız birtakım noktalar; ileri süreçte ciddi sıkıntılar ile karşılaşmanıza, kasko sigortanızın zararınızın büyük ya da belirli bir bölümünü karşılamamasına neden olabilir.

Bu yüzden de kasko poliçesi imzalamadan önce poliçeyi son bir kez daha gözden geçirmeli; poliçede yer alan eksiklikleri tespit etmeli yani geniş çaplı bir araştırma ve hazırlık sürecinin ardından poliçeyi imzalamalısınız.

Peki, kasko poliçesini imzalarken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım:

  • Yalnızca primi düşük yani ödemesi kolay olduğu için yanlış poliçe tercihinde bulunmayın!

Maalesef ki kasko poliçesi yaptıranların çoğunun en büyük hataları arasında ödemesi kolay olan poliçelere yönlenmek oluyor. Özellikle yalnızca kendi çıkarlarını düşünen sigorta şirketlerinin müşterilerini yanlış yönlendirmesi, kişinin gereksiz teminatlarla dolu poliçeleri imzalamasına yol açabiliyor.

Bu yüzden sigortanın kapsadığı teminat ve güvencelerin her şeyden önemli olduğunu hiçbir şekilde unutmamanız gerekiyor. Aksi halde ileride sigorta poliçenizin kapsamadığı bir hasar ile karşılaşmanız durumunda kendinizi ciddi anlamda suçlu hissedebilirsiniz.

  • Araştırma yapmadan ilk önünüze gelen sigorta şirketiyle anlaşmayın

Sigorta şirketlerinin sayısının her geçen gün daha da arttığı son dönemlerde irili ufaklı pek çok sigorta acentesi de sektörde yerini almayı sürdürüyor.

Bu noktada yalnızca güvenilir ve marka olmayı başarmış sigorta firmaları ile anlaşmanızı, yani geniş kapsamlı bir araştırma yapmadan sigorta şirketi tercihinde bulunmamanızı öneriyoruz.

  • Poliçeyi imzalamadan önce poliçedeki genel ve özel teminatları mutlaka okuyun

Poliçelerin kapsamları genellikle birbirine benzer olmakla birlikte bazen bir poliçede bulunmayan bir teminat; hasar anında en çok ihtiyaç duyduğumuz şeye dönüşebiliyor.

Bu yüzden hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz tüm riskleri hesaba katmalı, en ufak ayrıntıların bile yer aldığı, kapsamlı bir sigorta imzaladığınızdan emin olmalısınız.

Bu noktada kasko sigorta poliçesi satın almadan önce mutlaka bir kasko sigortasının neleri karşılaması gerektiği konusunda bilgi edinmenizi şiddetle öneriyoruz!

  • Sizi ödeme zorluğuna düşürmeyecek bir kasko sigortası satın alın

Kasko sigortasının hangi teminatları kapsadığını ve şirketin güvenilir olup olmadığını detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra artık işin ekonomik yani bütçenizi ilgilendiren boyutuna geçebilirsiniz.

Bu aşamada ödeme seçenekleri zengin olan, ödeme planını kendi bütçenize göre belirleyebildiğiniz, kredi kartına taksit imkanı tanıyan bir sigorta şirketi tercihinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

  1. Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? için yorumda bulun

    Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? için ilk yorumu yapabilirsin.