Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Çevrimiçi yazarak için uzman olmanıza gerek yok, sadece yazma konusunda tutkulu olmanız gerekiyor. Ve becerileriniz varsa, hizmetleriniz için ödeme yapmaya hazır birçok web sitesi var. Başarılı bir makale yazarı olmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler;

  • Gücünüzü bilin: İyi olduğunuz alanlar.
  • Gücünüzü geliştirin: Bu alanlarda daha fazlasını okuyun, çalışın ve güncel kalın.
  • Kulaklarınızı dik tutun: Onları aramazsanız fırsat gelmez.
  • Yardım için ulaşın: Serbest yazarlık derneklerine veya Upwork veya Freelancer gibi gelir paylaşım sitelerine katılabilirsiniz .
  • Yazma Portföyünüzü oluşturmaya başlayın: Yazma portföyünüzü göndermenizi gerektirecek işler yazıyorlar. Bu nedenle, ilk işinize girdikten hemen sonra yazı portföyünüz üzerinde çalışmaya başlamanız önemlidir.
  • Okuyun, Okuyun ve Okuyun: Bilginizi ve kelime dağarcığınızı geliştirmek ve geliştirmek için okumaya ve diğer içeriklerle etkileşim kurmaya çok zaman ayırın.

Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Yazarak para kazanmanın birçok yolu vardır, ancak odağımızı sadece iki tanesine daraltacağız.

Kendiniz İçin Yazmak

Hikayelerinizi veya uzmanlığınızı dünya ile paylaşmak için bir blog başlatabilirsiniz. Bir blog başlatmak, yazma portföyünüz için iyidir ve sizi birçok yazma etkinliğine bağlayacaktır.

Başkaları İçin Yazmak

Yazmak için para alabileceğiniz birçok web sitesi var. Ayrıca aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmeniz gerekir.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Kaynaklarınızı Toplayın

Yazar olarak çalışmak için kendi PC’nizin, güvenilir bir internet bağlantınızın ve biraz zamanınızın olması gerekir. PC’nizi, müşterilerin istediği şekilde makaleler ve diğer parçalar yazmak için kullanacaksınız. Güvenilir bir internet bağlantısıyla, müşterilerle iletişim kurabilecek, tamamlanmış makaleler gönderebilecek ve yazma görevleriniz öncesinde veya sırasında araştırma yapabileceksiniz.

Ve makaleleri yazmak için günün en az 3-4 saatine ihtiyacın olacak. Yeni başladığınızda buna kadar harcamayabilirsiniz, ancak daha fazla müşteri çektikçe ve daha fazla yazı aldıkça ihtiyaç duyacağınız süre zamanla artacaktır. Bu üç kaynaktan herhangi birine sahip değilseniz, yazarlık kariyerinize sorunsuz bir şekilde başlamanız zor olacaktır.

Müşterilerinizi Elde Tutmak İçin Çok Çalışın

Serbest yazarlıktan tam zamanlı bir gelir elde etmeye gerçekten hevesliyseniz, müşterilerinizi geldikleri gibi tutmanız gerekecektir. Bunu gerçekleştirmenin tek bir yolu var, o da hizmetlerinizle onları memnun etmektir.

Müşterilerinizi memnun etmek, mükemmel makaleler yazmaktan fazlasını gerektirir. Ayrıca son teslim tarihlerine uymayı, işleriyle ilgili endişeyi göstermeyi, onlarla etkili bir şekilde iletişim kurmayı ve postalarına ve çağrılarına hızlı bir şekilde yanıt vermeyi, müşteriler tarafından talep edildiğinde değişiklikleri gerçekleştirmeye istekli olmayı, müşteri şikayetlerini ele almaya ve gerektiğinde düzeltmeye hazır olmanız gerekir.

Bir Cevap Yazın

  1. Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır? için yorumda bulun

    Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.