Makrome Örgüleriniz İçin Kasnak Çeşitleri Hayalperest Boncuk’ta

Makrome örgüler bilinen en eski ve en işe yarar nitelikte olan örgü çeşitleri arasında yer alır. Makrome örgüler pek çok farklı alanda ev dekorasyonu ve bahçe dekorasyonu alanlarında kullanılmaktadır. makromeler bilinen en eski örgü tekniği olmasının yanı sıra en sağlam örgü çeşidi olarakta bilinmektedir. Makrome el ile yapılan, tığ veya şiş kullanmayı gerektirmeyen bir örgü çeşididir. Kalın ve sağlam ipliklerle çalışmayı gerektirir. Bu sebeple makrome tekniği ile üretilmiş olan tüm ürünler oldukça sağlam, yük taşıyan ürünlerdir. Makrome tekniği ile en sık hamak yapılır. Bunun yanı sıra saksı askıları, çanta veya kemer gibi kişisel aksesuarlar, cüzdanlar ve benzeri ürünler örmek mümkündür. Makrome ile aklınıza gelebilecek tüm tasarımları ortaya rahatlıkla koyabilirsiniz, yeter ki hayal gücünüz el versin.

Makrome örgülerde kasnaklar sıklıkla kullanılmaktadır. bu kasnakların amacı makrome ile yapılacak ürünlerin belli bir şablon üzerine oturtulması, rahat şekil ve motif verilebilmesidir. Makrome yaparken kasnak kullanmak çoğunlukla şarttır, bir noktadan örmeye başlayabilmek için vidalı veya vidasız kasnaklara ihtiyaç duyulur. Şayet makrome işi yapıyor veya en azından bu işe yeni yeni başlıyorsanız kasnakların konforlu çalışma imkanından mutlaka yararlanmanız gerekir. Makrome kasnakları yıldız şeklinde, daire şeklinde, kalp şeklinde gibi farklı şekillerde olması mümkündür. Makrome kasnakları özellikle kapı süslemeleri yapılırken sıklıkla tercih edilen kasnak şekillerindendir. Bunun yanı sıra ev dekorasyonu süslemeleri yapılırken yuvarlak halkalardan da sıklıkla faydalanılmaktadır. Makrome kasnakları boy boy ve çeşit çeşit üretilmektedir. Yapacağınız tasarımlara göre farklı boylarda, farklı renk ve çeşitlerde makrome kasnaklarını bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Makrome örgüleriniz için kasnak çeşitlerini her zaman olduğu gibi yine hayalperest boncukta bulabilirsiniz. Hayalperest boncuk tüm makrome ihtiyaçlarınızın yanı sıra makrome kasnakları konusunda da oldukça geniş ve çeşitli bir ürün ağına sahiptir. Aklınıza gelebilecek tüm makrome malzemeleri ile beraber çeşit çeşit, farklı şekillerde ve farklı boyutlarda, gerek ahşap, gerek vidalı veya vidasız gerekse bambu gibi doğal materyallerde birbirinden kaliteli makrome kasnaklarını size özel olarak sunmaktadır. Detaylar İçin; https://www.hayalperestboncuk.com.tr/kasnak

 

Bir Cevap Yazın

  1.  Makrome Örgüleriniz İçin Kasnak Çeşitleri Hayalperest Boncuk’ta için yorumda bulun

     Makrome Örgüleriniz İçin Kasnak Çeşitleri Hayalperest Boncuk’ta için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak  Makrome Örgüleriniz İçin Kasnak Çeşitleri Hayalperest Boncuk’ta için ilk yorumu yapabilirsin.