Instagramdan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Olmalı?

Her gün takipçi sayımızın arttığını görmek için mücadele ederken, Instagram’da gönderi başına para kazanan etkileyicileri görmek sinir bozucu. Hepimiz dünyayı gezmemiz ve en güzel yiyecekleri yememiz için para ödeyen büyük sponsorlu anlaşmalar yapacak bir sonraki etkileyici olmak istiyoruz, ancak hesabınızın para kazanmaya ne zaman hazır olduğunu tam olarak bilmek zor.

Kullanıcıların ve markaların hesap etkisini belirlemek için baktığı ilk metriklerden biri, çoğunlukla herkesin görebileceği önde ve merkezde olduğu için takipçi sayınızdır. Öyle olsa bile, her nişteki her etkileyici için çalışan para kazanmak için belirlenmiş bir Instagram takipçi numarası yoktur. Bugünkü gönderide, takipçi sayınıza nasıl yaklaşacağınızı ve onlardan ne zaman para kazanmanız gerektiğini ele alacağız.

Instagram’da Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Bu, Instagram’dan para kazanmaya çalışan herkesin aklına gelen ilk sorudur, ancak kesin ve hızlı bir cevap yoktur. Hesap nişi, para kazanma yolu, gönderilerin kalitesi, takipçi sayısı ve etkileşim oranları gibi bir kullanıcının Instagram’da yayın yaparak kazanabileceği para miktarını etkileyen birçok değişken vardır.

Influencerların Instagram’da para kazanmasının en popüler yollarından biri (en popüler yol değilse bile) sponsorlu gönderilerdir. Influencerlar, markalarla çalışmak için kendi oranlarını belirlemekten sorumludur, bu nedenle gelir potansiyeli burada daha da değişir.

Instagramdan Para Kazanmak

Örneğin, etkileyici pazarlamaya ve sponsorlu gönderilere yeni ayrılan bir hesap, gönderi başına 100 -150 TL ücret alarak başlayabilir ve halihazırda 30-80k takipçisi olan influencer olarak kurulmuş hesaplar gönderi başına daha fazla talep edebilir. Influencer 100.000’den fazla takipçiye ulaştığında, 283 bin takipçisi olan ve gönderi başına 10.000 TL alabilir. 107 milyon takipçisi olan Kim Kardashian West gibi ünlülerin sponsorlu bir Instagram gönderisi için 500.000 doların üzerinde komisyon alabileceğinden bahsetmiyorus bile.

Influencer çiftlerin çalıştıkları farklı markalar ve aldıkları sponsorlu gönderi sayısı ile çok çeşitli oranlar ve sadece Instagram’da paylaşım yaparak tam zamanlı bir yaşam sürmek tamamen mümkün hale geliyor!

Instagram’da Para Kazanmak İçin Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

Cevap, duruma bağlı! Markalar, etkileyicilerle çalışmak istediğinde, pazarlama bütçelerinin iyi kullanıldığını bilmek isterler. Markaların gerçekten baktığı şey, takipçi sayısı ne olursa olsun, kitlenizin ne kadar iyi etkileşimde bulunduğudur çünkü bu, onlar için daha fazla ürün bilinirliği ve potansiyel satış anlamına gelir. Markalar ayrıca takipçi sayınızın ve katılım oranınızın nişinize ve gönderilerinizin kalitesine nasıl uyduğuna da bakar.

Bir Cevap Yazın

  1. Instagramdan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Olmalı? için yorumda bulun

    Instagramdan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Olmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagramdan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Olmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.