Öğrenciler İçin Kredi Kartı İpuçları

Çoğu kişi, üniversitede ilk kez düzenli olarak kredi kartlarını kullanmaya başlar ve birçok üniversite deneyiminde olduğu gibi, hata yapmak kolaydır. Kredi kartı pişmanlığını önlemek için, öğrenciler için en iyi kredi kartı ipucumuz için aşağıdaki bilgilere bir göz atın.

Faturayı Zamanında Ödeyin

Kredi kartı almanın amacı, olumlu bir kredi geçmişi oluşturmaktır, ancak faturanızı zamanında ödemezseniz, zarar vermiş olursunuz. Kredi puanınızın en büyük kısmı -% 35 – faturalarınızı zamanında ödeme geçmişinizden gelir. Bu, kartınıza kronik olarak geç ödeme yapıyorsanız, kredinizin ciddi şekilde zarar göreceği anlamına gelir.

Faturanızı son ödeme tarihine kadar ödemeyi bir öncelik haline getirin ve bir ödeme yapmayı unutursanız, tekrar yoluna devam etmek için hemen kredi kartı şirketinizi arayın. Yapabileceğiniz en kötü şey, kaçırılan bir ödemenin oyalanmasına izin vermektir.

Kredi Limitinize Çok Yaklaşmaktan Kaçının

Kredi kartı faturanızı her ay tam ve zamanında ödemeye dikkat etseniz bile, kredi limitinize çok yaklaşmak da riskli bir harekettir. Kredi büroları, mevcut kredinizin % 30’undan fazlasını kullandığınızı görmekten hoşlanmazlar – bu, kredi kartınızdaki limitiniz 10 bin TL ise, herhangi bir zamanda kartınızda 3 bin TL’den  fazla masraf olmaması gerektiği anlamına gelir.

Mevcut kredinizden çok fazla yararlanmaktan kaçınmak için, harcamalarınızı yakından izleyin ve her ay bakiyenizi tam olarak ödeyin. Bu sizi sadece borçtan uzak tutmakla kalmayacak, aynı zamanda % 30 eşiğini aşmaktan da kaçınacaksınız.

öğrenci kredi kartları

Çok Fazla Kart Açmayın

Yeni kredi kartları açmanın cazibesi her yerdedir, ancak alışveriş yaptığınız bir mağaza her fırsat sunduğunda yeni bir kart alma dürtüsünden kaçınmak önemlidir. Çok fazla karta sahip olmak, harcama ve ödeme tarihlerinizi takip etmenizi zorlaştırır ve aynı zamanda borca ​​girmek için çok fazla fırsat sağlar.

Kredi kullanmaya yeni başladığınızda, yapılacak en iyi şey, günlük harcamalarınız için bir veya iki kredi kartı bulundurmak ve alışverişlerinizi düzenli olarak ücretlendirip aylık faturalarınızı ödeyene kadar yalnızca bu kartlara bağlı kalmaktır. Mecbur kalmadan finansal hayatınızı fazla karmaşıklaştırmanıza gerek yok!

Ücretlerden Kaçının

Bugün piyasada bulunan öğrenciler için tüm harika kredi kartlarıyla, kredi kartınızdan yıllık bir ücret ödemenize gerek yok. Yine, amacınız iyi bir kredi oluşturmaktır ve bunu yapmak için ücret ödemenize gerek yoktur. İlk kredi kartı deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için ilgilendiğiniz diğer ödülleri sunan ücretsiz bir kart satın alın.

Kendinizi olumlu bir finansal geleceğe hazırlamak için, bir kredi kartı açmanız ve mümkün olan en kısa sürede, tercihen üniversitede, sorumlu bir şekilde kullanmanız önemlidir. İyi kredi hayallerinizi kabusa çevirmemek için yukarıdaki kredi kartı ipucunu takip ettiğinizden emin olun!

Bir Cevap Yazın

  1. Öğrenciler İçin Kredi Kartı İpuçları için yorumda bulun

    Öğrenciler İçin Kredi Kartı İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrenciler İçin Kredi Kartı İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.