Öğrenciler için para kazanma yolları

Öğrencilik zor iş! Hele ailenizden ve sevdiklerinizden uzakta bir şehirde öğrenim hayatınızı devam ettiriyorsanız, aylık masrafınız en az 500 ila 1000 TL arasında değişecektir. Herhangi bir burs kaynağınız da yoksa ailenize maddi külfet getirmek canınızı sıkabilir. Oysa birazcık gayretle siz de öğrencilik yaparken bir yandan iş hayatına atılan yaşıtlarınız gibi para kazanmaya başlayabilirsiniz. “Yaşadığım yerde iş yok” demeyin, isteyene gerçekten kolay!

İşte siz öğrenciler için derlediğimiz en kolay ve mantıklı öğrenci  :

iş ilanlarına bakın

Kafe ve restoranlarda garsonluktan tutun, evde bebek bakıcılığı ve oyun ablalığına kadar birçok farklı iş kolu öğrenciler için idealdir. Part time iş ilanlarının yayınlandığı eleman.net ve elemanonline.com gibi siteler sayesinde aradığınız ek gelir kaynağına ulaşabilmeniz mümkündür.

Yeteneklerinizi konuşturun

Bionluk.com sitesine kayıt olarak 10 TL’den başlayan fiyatlarla insanlara çeşitli hizmetler sunmaya başlayabilirsiniz. E-ticaret sitelerine ürün girişi yapma, içerik üretme, portre çizme, seslendirme yapma, logo ve banner tasarlama… Akla hayale ne geliyorsa bu mecra üzerinden ciddi miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Müşterilerinizden olumlu yorumlar aldıkça kazancınız da katlanarak artacaktır.

Kendi web sitenizi kurun

Türkiye’de her gün milyonlarca insan internete bağlanıp Google’da bir şeyler arıyor. Onların karşısına başka öğrencilere siteler çıkarken, siz neden kendi web sitenizi hayata geçirip insanların merak ettiği konular üzerine yazılar yazmıyorsunuz? Üstelik ücretsiz WordPress altyapısını kullanarak çok uygun maliyetlerle kendi web sitenizi hayata geçirebilirsiniz. Daha sonra belli bir trafiği yakaladığınızda Google Adsense sizin için her ay düzenli miktarda gelir sağlayan bir kaynak haline gelebilir.

Notlarınızı satın!

Arkadaş grubunuzun yoğun ısrarlarına dayanamayıp ücretsiz olarak ders notlarını paylaşmaktan sıkılmadınız mı? Neden bu işi ticarete döküp para kazanmayasınız ki? Eğer siz de artık bu gidişata bir dur deyip ders notlarından para kazanmaya karar verdiyseniz, Türkiye’nin ilk ders notu pazar yeri sitesi olan notlarim.com’a üye olabilirsiniz. 1 TL’den 20 TL’ye değişen fiyatlar karşılığında PDF veya DOCX uzantısında yüklediğiniz ders notlarınızı sattıkça para kazanabilirsiniz. Akmasa da en azından damlar.

Bir Cevap Yazın

  1. Öğrenciler için para kazanma yolları için yorumda bulun

    Öğrenciler için para kazanma yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrenciler için para kazanma yolları için ilk yorumu yapabilirsin.