Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri

Son dönemlerde oldukça karlı ve popüler bir para kazanma yöntemi olan oyun oynayarak para kazanma; özellikle video oyun tutkunlarına ciddi anlamda ek gelir elde etme imkanı tanıyor.

Öyle ki pek çok oyun tutkunu, bu oyunlar sayesinde başka hiçbir şeye ihtiyaç duymaksızın yaşamlarını sürdürebiliyorlar. Hatta oyun oynayarak, zengin olanların varlığından bile bahsedebilmemiz mümkün!

Ancak, oyun oynayarak para kazanma hayaline de kapılmamanız gerektiğini çünkü bu işin sandığınız kadar kolay olmadığını da hatırlatmak istiyoruz.

Oyun oynayarak para kazanma yöntemleri başlıklı bu yazımızda oyun oynayarak nasıl para kazanabileceğinize kısaca değinmek istiyoruz.

İşte, hem keyifli zaman geçirmek hem de oturduğu yerden para kazanmak isteyenlere özel önerilerimiz:

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynayarak para kazanmanız için öncelikle size belirli bir rakam ödemeyi kabul eden oyunları tercih etmeniz gerekiyor. Yani her oyun oynadığınızda para kazanma şansınız bulunmuyor.

Üyelerine para kazanma imkanı tanıyan oyunların daha çok yabancı oyunlar olduğunu hatırlatmakta da fayda var. Yani yeterli İngilizce bilginiz yoksa oyun oynayarak para kazanmanızın neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz.

Oyun oynayarak ek gelir elde edebileceğiniz Türkçe oyunlar da yok değil! Ancak, bu oyunların vaat ettikleri rakam, genelde yabancı oyunların vaat ettikleri rakam kadar yüksek olmuyor. Bu yüzden de oyuncular, daha çok yabancı oyunlara yöneliyorlar.

Her oyun oynayan da maalesef ki para kazanma hakkına sahip değil. Para kazanabilmeniz için belirli bir seviyeye ulaşabilmeniz yani oyunları başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. Aksi halde ilk seviyelerde olan, sürekli olarak oynadığı oyunları kaybeden kişilere maalesef ki ödeme yapılmıyor.

Oyunlarda genellikle başarılı oluyorsanız, yeteneğinize güveniyorsanız, kendinize bir şans verebilir; para kazandıran oyunlar listemize hemen göz atabilirsiniz.

Bizler bu yazımızda en çok kazandıran oyunları kısaca sizlerin bilgisine sunmaya çalışacağız. İşte, dünyanın en çok kazandıran oyunları:

 • Counter Strike Global Offensive:

En çok kazandıran oyunlar listemizde ilk sırada bulunan bu oyun; ülkemizin yanı sıra dünyanın da en çok ilgi gören oyunları arasında yer alıyor.

Tam anlamıyla aksiyon ve savaş oyunu olan oyunda yükseldikçe rütbeler, rütbeler kazandıkça da para kazanıyorsunuz.

Oyunda yüksek başarı elde ettiğinizde ise hesabınızı başka bir oyuncuya satabiliyor yani satış yoluyla da gelir elde edebiliyorsunuz.

Bu piyasada yüksek seviyeli yani başarılı oyun hesaplarına ilgi gösterenlerin sayısının oldukça fazla olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, oyun oynayarak para kazanma hayalinize bu oyunla bir adım daha yanaşabilirsiniz.

 • Rust

Oyun boyunca hayatta kalma mücadelesi vereceğiniz yani tam bir ölüm-kalım savaşını deneyimleyebileceğiniz  Rust; en çok kazandıran oyunlar listemizde yer alan bir diğer oyun!

Çok ama çok eski devirlerde yaşıyormuş gibi kendinizi hissetmenizi sağlayan oyunda öncelikle ilk silahınız kaya oluyor. Bu kayalarla ve bir adet meşaleyle oyuna başlıyor, oyunda ilerledikçe yani bir üst seviyeye yükseldikçe başka silahlarla oyuna devam edebiliyorsunuz.

Zeka gerektiren bir oyun olan Rust, oldukça zorlayıcı bir oyun olsa da bu oyun sayesinde para kazananlar ciddi anlamda gelir elde ediyorlar.

Zekanıza güveniyorsanız, son dönemlerin en çok kazandıran oyunlarından biri olan bu oyuna bir şans verebilirsiniz.

 • H1Z1: King of the Kill

Soluksuz oynayacağınız bir zombi oyunu olan bu oyunda karşınıza çıkan zombilerle savaşıyor ve onlara yem olmamaya çalışıyorsunuz. Zombi öldürdükçe yani oyunda ilerledikçe de pek çok kasa ve kutu kazanıyorsunuz.

Ciddi anlamda gelir elde etmenize olanak tanıyan bu oyunu korku oyunları oynamaya düşkünseniz deneyebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz Platformlar:

Küçük ya da büyük çaplı, birbirinden eğlenceli ve ilgi çekici oyunları oynayabileceğiniz platformlara hemen üye olarak, sizler de bu renkli ve kazandıran dünyaya dahil olabilirsiniz.

İşte, para kazandıran o oyun platformları:

 • Swagbucks
 • Paid game
 • Second life
 • Index dollars
 • Xygaming
 • Gamesville
 • Exodus 3000

 

 

Yukarıdaki en gözde oyun platformlarına kayıt olarak, oyun oynamaya hemen başlayabilirsiniz.

Bol şanslar.

 

Bir Cevap Yazın

 1. Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri için yorumda bulun

  Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.