Para Biriktirme Yöntemi

biriktirmek bir nevi geleceğe yatırım yapmaktadır. Fakat birçoğumuz para biriktirmek konusunda hala bir adım atmamıştır. Paranızın değeri ne olursa olsun bir yerlerden başlamak adına birikim yapmanız gerekmektedir. Eğer bir birikimini yoksa ileride başınız sıkışabilir. Artık bu engelleri aşmanız gerekmektedir. Birikim yapmak için önünüze bir sürü engel çıktığınızı sanıyorsunuz. Bu durumu aslında siz üretiyorsunuz. Bizde sizler açısından birikim yapmanız için yardımcı olmaya çalışacağız ve bu engelleri beraber aşacağız. Bunun için ilk önce yapmanız gereken konu lüks bir hayatı kenara bırakmak olmalıdır.

Para Biriktirme

Elinize belirli bir miktar geçtiğinizde hemen o parayı bir şeyler almak için kullanmayın. Aniden almış olduğunuz kararlar doğrultusunda hemen kendinizi alışverişe atmayın. Aylarca emek edip para kazanmak için çalışıyorsunuz. Tam bir ay boyunca her gün rutin bir şekilde iş yerine gidiyorsunuz ancak bir ayın sonunda mükâfatınız olan ücreti aldığınızda o parayı bir gün içinde yemeye çalışıyorsunuz. Bu yapmış olduğunuz çok büyük bir hata yarınınızı düşünmeden böyle bir adım asla atmayın. Pahalı markalardan alışveriş yaparaktan hayat standartlarınızı arttırmış olmuyorsunuz. Ancak paranızı bir kenara atarak hayat standartlarınızı değiştirebilir ve yükseltebilirsiniz. Amaçlarınızı her zaman belirleyin. Eviniz varsa araba almak için birikim yapın. Arabanız varsa sabrederek ve çalışarak ev alabilmeniz açısından birikim yapın. Ya da hem arabanız var hem de eviniz ancak herhangi bir yerde çalışansınız o zaman da kendinize yeni bir iş yeri açmak için birikim yapın. Yani bu hayatın döngüsünde çalışaraktan ve birikim yaparaktan bir şeyler sahibi olmuş oluyorsunuz. Asla birikimi ertelemeyiniz.

Maaşınızı aldığınız zaman giderlerinize belirli bir bütçeyi ayırdıktan sonra maaşınızı aldığınız gün hemen birikim yapmanız gereken parayı hemen ayırmalısınız. Ertelediğiniz takdirde yarın olduğu zaman o asla elinizde kalmaz. Kendinizi her zaman şartlandırmalısınız. Diğer ay başlayacağım diyip o ay geldiği zamanda yeniden ertelediğinizde sadece kendinizi oyalamış olacaksınız. Herhangi bir bankayla anlaşaraktan paranızın otomatik olarak birikim hesabına aktarılmasını istiyorsanız banka şubesine giderek talimat verdirebilirsiniz. Bu sayede paraya siz dokunmadan banka tarafından hesabınızda birikim yapılmış olmaktadır. Kimilerine neden birikim yapmıyorsun diye sorulduğu zaman ben anlık yaşamayı seviyorum diyor. Ancak bu para her gün yendiği zaman mutlaka bitecek ve bu durumda sizi üzecektir. Şimdi sadece yapmanız gereken sakin bir yerde oturup karar vermeniz olmaktadır. Karar verdikten sonra ilk önce yapmanız gereken birikime başlamaktır ve emin olmalısınız ki paranız biriktikçe sizde mutlu olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Para Biriktirme Yöntemi Para Biriktirme Yöntemi için yorumda bulun

    Para Biriktirme Yöntemi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Para Biriktirme Yöntemi için ilk yorumu yapabilirsin.