Pasif Gelir Yatırımları İçin Tavsiyeler

Pasif gelir, ekstra nakit akışı yaratmanıza yardımcı olmak için harika bir yol olabilir. COVID-19 krizinin neden olduğu ekonomik  problemler, birden fazla gelir akışına sahip olmanın değerinin bir kanıtıdır. Pandemi pek çok iş durumunu alt üst ederken, pasif gelir, işsiz kalanlara veya gönüllü olarak işten uzak duranlara aradaki farkı kapatmanıza yardımcı olur.

Pasif gelirle, birincil işinize devam ederken bile para kazanma fırsatınız olur veya sağlam bir pasif gelir akışı oluşturabilirsiniz. Her iki durumda da, pasif bir gelir size ekstra güvenlik sağlar. Ayrıca emeklilik hedeflerinize ulaşabilmeniz için kazancınızdan yeterince tasarruf edebilmekten endişe duyuyorsanız, pasif gelir yoluyla servet oluşturmak da size çekici gelebilecek bir stratejidir.

Pasif Gelir Fikirleri

Pasif bir gelir akışı oluşturmayı düşünüyorsanız, bu stratejilere göz atın ve her fikirle ilişkili riskleri anlarken onlarla başarılı olmak için ne gerektiğini öğrenin.

Bilgi Ürünleri Satmak

Pasif gelir için popüler bir strateji, bir e-kitap veya sesli veya video kursu gibi bir bilgi ürünleri oluşturmak ve sonrasında ürününüzün satışından nakit gelirken geri adım atmak. Dersler dağıtılmış bir şekilde siteler aracılığıyla satılabilir.

Pasif Gelir

Kira Geliri

Kiralık yerlere yatırım yapmak, pasif gelir elde etmenin etkili yollarından biridir. Ancak çoğu zaman insanların beklediğinden daha fazla iş gerektirir.

Perakende Ürünleri Çevirin

eBay veya Amazon gibi online satış platformlarından yararlanabilirsiniz ve bulacağınız ürünleri başka yerlerde indirimli bir şekilde satabilirsiniz. Alış ve satış fiyatlarınızdaki farkı tahkim edecek ve anlaşmaları takip eden kişilerden oluşan bir takipçi kitlesine sahip olabilirsiniz.

Temettü Hisseleri

Temettü veren hisse senetlerine sahip şirketlerdeki hissedarlar, şirketten düzenli olarak ödeme alırsınız. Şirketler, kârlarından üç ayda bir nakit temettü ödemektedir ve tek yapmanız gereken hisse senedine sahip olmak. Temettüler hisse senedi başına ödenmektedir, bu sebeple ne kadar çok hisseye sahip olursanız, ödemeniz o kadar yüksek olur.

Bir Uygulama Oluşturun

Bir uygulama oluşturmak, bu ön yatırımı yapmanın ve ardından zaman içerisinde ödül toplamanın bir yoludur. Uygulamanız bir oyun veya mobil kullanıcıların yapması zor olan bazı işlevlere yardımcı olan bir uygulama olabilir. Uygulama herkese açık olduğu zaman, kullanıcılar onu indirmektedir ve bu sayede gelir elde edebilirsiniz.

Arabanıza Reklam Verin

Sadece arabanızı şehir içinde sürerek biraz ekstra para kazanabilirsiniz. Nereye sürdüğünüz ve kaç kilometre sürdüğünüz de dahil olmak üzere sürüş alışkanlıklarınızı değerlendirerek bir reklam ajansı ile iletişime geçin. Reklam firmaları, size hiçbir ücret ödemeden arabanızı reklam ile saracaktır. Acenteler daha yeni arabalar aramakta ve sürücüler temiz bir sürüş siciline sahip olması gerekir.

Bir Cevap Yazın

  1. Pasif Gelir Yatırımları İçin Tavsiyeler için yorumda bulun

    Pasif Gelir Yatırımları İçin Tavsiyeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pasif Gelir Yatırımları İçin Tavsiyeler için ilk yorumu yapabilirsin.