Projeme Nasıl Yatırımcı Bulurum?

Herkesin kafasında belli başlı projeler yer almaktadır. Fakat birçok kişi bu projeleri için gerekli olan maddi imkana sahip değildir.

Bazen kafamızda farklı projeler gelişir. Bu projelerin büyük bir kısmı ise genellikle başarıya ulaşma imkanı olan projelerdir. Fakat gerek maddiyatın yetersizliği gerekse için gerekli cesaretin olmaması bu projelerin gerçekleşmemesinin en büyük sebepleri arasındadır. Projesinin başarılı olacağından emin olan kişiler ise projelerini geliştirme evresinde yatırımcı arayışına girerler. Fakat projeleri değerlendirip yatırım yapacak kişiyi bulmak çok zordur. Bizde yazımızda sizlere doğru yatırımcıyı nasıl bulabileceğiniz konusunda bilgi vereceğiz.

Projenizle İlgili Konferans ve Etkinliklere Katılın

Projenizin mutlaka bir ana konu başlığı vardır. Örneğin projeniz bir projesiyse bununla ilgili yapılan konferanslara, eğitimlere ve söyleşilere katılabilirsiniz. Yapılan bazı etkinliklerde projeler yarıştırılır ve uygun olan projeye yatırım sağlanır. Bu tarz etkinlikleri araştırarak sizde projenizi yarışmaya sokabilir ve kazanırsanız projeniz için güzel bir yatırım elde edersiniz.

İş Adamlarıyla Görüşün

Ülkemizde çok fazla iş adamı var ve bu iş adamlarının büyük bir çoğunluğu güzel projelere yatırım yapmakta çekinmiyor. Özellikle bölgesel olan bir projede o bölgenin iş adamları güzel yatırımlar yapabiliyor. Bunun için bölgenizde yer alan iş damlarıyla görüşme ayarlayarak onlara projenizi sunabilirsiniz. Bu evrede sunumuzun gerçekten güzel olması gerekir. Çünkü projenize yatırım elde edebilmek için karşınızdaki kişiyi etkilemeniz gerekiyor.

Projenize Ortaklık Teklif Edin

Projenize yatırımcı bulabileceğiniz farklı bir alan ise projeye ortaklık teklif etmektir. Bunun için webmaster sitelerini kullanabileceğiniz gibi çevrenizde bu işlerden anlayan kişilere de ortaklık teklif edebilirsiniz. Günümüzde neredeyse hiç kimse kar olmadan bir yatırım yapmayacağı için ortaklık teklifinde bulunmanız uygun yatırımı bulma konusunda sizlere daha fazla yardımcı olacaktır.

Devlet Desteklerine Başvurun

Projenize yatırım sağlayacağınız diğer bir alan ise KOSGEB gibi desteklere başvurmaktır. Bu destekler sayesinde projenize hibe veya geri ödemeli destek alabilirsiniz. KOSGEB desteğini almak biraz uzun vadeli bir iş olacağı için eğer projenizi birkaç yıl içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyorsanız başvurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Fakat projenizi hemen gerçekleştirmek istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Projeme Nasıl Yatırımcı Bulurum? için yorumda bulun

    Projeme Nasıl Yatırımcı Bulurum? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Projeme Nasıl Yatırımcı Bulurum? için ilk yorumu yapabilirsin.