SMS İle Kredi Başvurusunda Bulunmak

Bireyler, akıllarında olan planların birçoğunu hayata geçirmek için belirli ölçülerde finansmana ihtiyaç duyarlar. Bu ister tatile çıkmak olsun ister bir araba ya da konut satın almak olsun, sürekli olarak belirli miktarlarda finansman ihtiyacı duyulmaktadır. Bu finansman, uzun zamandır biriktirilmekte olan bir fonun kullanılması, aylık olarak kazanılan maaş ya da bir yakından alınacak olan borç ile sağlanabilecek olduğu gibi bankaların sunmakta olduğu krediler kullanılarak da karşılanabilmektedir.

Krediler, bankaların müşterilerine en sık şekilde sunmakta olduğu ürünler arasında bulunmaktadır. Bireylerin belirli ihtiyaçlarını karşılamak için özellikle kullanabilecek oldukları krediler; konut kredisi, taşıt kredisi, eğitim kredisi, bayram kredisi gibi; krediler, değişen vadelere, maksimum tutara ve faiz oranlarına göre hazırlanmaktadır. Banka müşterileri, kendilerine en uygun olan krediyi bankalarından alarak planlarını hayata geçirebilir ya da ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Bankaların sunmakta olduğu kredilerin kullanılabilmesi için kişilerin bankaya kredi başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bankalar, müşterileri ile iletişime geçebilmek için birbirinden farklı iletişim kanalları oluşturmaktadır; telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil bankacılık vb. gibi. Bu kanallar kullanılarak kredi başvurusunda bulunulabilecek olduğu gibi kişiler isterlerse, bankalarının SMS numaralarına kısa mesaj göndererek de kredi başvurusunda bulunabilmektedirler.

SMS ile kredi başvurusu yapmak için kredi başvurusunda bulunulacak olan bankanın SMS numarasının bilinmesi gerekmektedir. Kimi zaman farklı kredi türleri için bile bir bankanın birden fazla SMS numarası olabilmektedir. Belirlenen numaralara gönderilecek olan kısa mesaj ile bankanın kredi başvurusunu değerlendirmeye alması sağlanmaktadır.

Kısa mesajın hazırlanmasında, her bir kredi başvurusunda olduğu gibi kişilerin T.C. kimlik numaraları, kullanmak istedikleri kredinin türü, kişilerin belgeleyebilecek oldukları aylık gelirleri gibi bilgileri mesaja aktarmaları gerekmektedir. Bu bilgilerin de sıralı bir şekilde yazılması gerekmekle birlikte bu sıra bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir.

SMS ile kredi başvurusunda bulunulmasından sonra kişilerin başvuruları kısa süre içerisinde banka tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Alınan başvurunun olumlu yanıtlanması halinde kişiler, başvurdukları kredinin detaylarını konuşmak üzere banka şubesine çağırılacaklardır.

Bir Cevap Yazın

  1. SMS İle Kredi Başvurusunda Bulunmak için yorumda bulun

    SMS İle Kredi Başvurusunda Bulunmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SMS İle Kredi Başvurusunda Bulunmak için ilk yorumu yapabilirsin.