Tüm İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarına

Bankaları tarafından insanların nakit ihtiyaçlarının karşılanması için farklı türlerde ve farkı amaçlar için kredi seçenekleri sunulmaktadır. Tüm bankların kredi seçenekleri arasında yer alan ve en fazla talep edilen kredi türü ihtiyaç kredileridir. Yapacağınız işler için nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda, bankaların faiz oranlarını karşılaştırmalısınız. Tüm ihtiyaç kredisi faiz oranlarına hangi kredi üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Bankaların sunduğu ihtiyaç kredisi miktarlarını ve faiz oranlarını karşılaştıranlar online başvurularını yapabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Türleri Nelerdir?

Bankalar tarafından çeşitli kampanyalar ile sunulan ihtiyaç kredi çeşitleri bulunmaktadır. Kişilerin yaptıkları işlere ve gelir durumlarına göre kredi türleri belirlenmektedir.

İhtiyaç kredisi çeşitleri şunlardır;

 • İpoteksiz ihtiyaç kredisi
 • İpotekli ihtiyaç kredisi

İpoteksiz ihtiyaç kredileri için başvuru yaparken, bankalar herhangi bir teminat istememektedir. İpotekli ihtiyaç kredileri için teminat gösterilmekte ve gösterilen teminata göre kredi alınabilmektedir.

En fazla kullanılan ipoteksiz ihtiyaç kredisi çeşitleri şunlardır;

 • Borç transfer kredisi
 • Evlilik kredisi
 • Eşya kredisi
 • Eğitim kredisi
 • Tatil kredisi
 • Sağlık kredisi
 • Bayram kredisi

Her banka, yılın farklı dönemlerinde ihtiyaç kredileri için kampanyalar yapmakta ve düşük faiz oranı seçenekleri ile müşterilerine kredi kullandırmaya çalışmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Başvuruları

Teknolojik sistemler geliştiği için birçok bankacılık işlemlerini yapmak için banka şubelerine gitmeye gerek kalmamaktadır. İhtiyaç kredileri için istenen şartları taşıyanlar, online başvurularını yaparak, belirlemiş oldukları kredi türünü talep edebiliyorlar. Hangi kredi üzerinden, bankaların ihtiyaç kredileri için belirdikleri faiz oranlarını karşılaştırabiliyor, en uygun kredi seçeneği belirleyebiliyorsunuz. Kredi hesaplamasını yaptıktan sonra online başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

Kredi Başvuru Şartları

Bankalar tarafından en hızlı sonuçlandırılan kredi türleri, bireysel ihtiyaç kredisi çeşitleridir. Kredi başvurusunun hızlı onaylanması için istenilen şartlara dikkat etmeli, bankanın istediği belgeleri hazırlayarak teslim etmelisiniz. İhtiyaç kredisine başvurmak isteyenlerden, 18 yaşından büyük olmaları, gelir belgesi ya da çalışmış olduğunuz iş yerinde çalıştığınızı gösteren son 3 aylık SGK dokümanı istenebilmektedir. Başvuru öncesinde tercih edilen bankanın aradığı şartların tüm detayları öğrenilmelidir. İhtiyaç kredileri genellikle en fazla 60 ay taksitli ödeme planı ile verilmektedir.

Başvuru Belgelerinin Hazırlanması

Hangi kredi üzerinden online olarak yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularınız banka tarafından ön onay yapıldıktan sonra bazı belgeler istenilebilmektedir. Bankalar, tüketici ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunanlardan, ikametgah belgesi, kimlik belgesi fotokopisi ve gelir belgesi istemektedir. Bankalar arası uygulamalar farklı olduğu için verilecek olan krediler için bazı durumlarda, müşterilerinden kefil istemektedirler. Tüketici kredisi başvurusunda bulunanlardan hayat sigortası isteyen bankalarda bulunmaktadır. Kredi miktarı yüksek olduğunda bankalar, güvenlik için kefil ve hayat sigortasını zorunlu yapabiliyorlar.

İhtiyaç Kredisi Hesaplamaları

İhtiyaç kredilerine başvuru yapacak olanlar, kredi ödemelerini yaparken, bütçelerini sarsmayacak şekilde hesaplamalarını yapmalıdır. İhtiyaç kredisi hesaplamaları, aylık taksit ve ödeme miktarına göre yapılır. Hangi kredi üzerinden kullanılan hesaplama aracı ile yapılan hesaplamalarda, vade süresi an fazla 60 ay olarak kullanılır. Kredi miktarı da, ihtiyaç kredisi türüne göre değişmekte ve en fazla 50.000 TL ile sınırlı tutulmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankaların sunduğu farklı türlerdeki ihtiyaç kredileri için faiz oranları Merkez Bankası tarafından belirlenmektedir. Merkez bankasının belirlemiş olduğu kredi faiz oranları aralıklarına göre her banka kendi oranını belirler ve müşterilerine kredi vermeye çalışır. Bireysel ihtiyaç kredileri için her bankanın uyguladığı faiz oranları farklılık göstermektedir. En uygun ihtiyaç kredisini bulabilmek ve hesaplamalar yaparak karşılaştırabilmek için hangi kredi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Online başvurularda, faiz oranları daha düşük olabilmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

 1. ihtiyaç kredisi hesaplama Tüm İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarına için yorumda bulun

  Tüm İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarına için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tüm İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarına için ilk yorumu yapabilirsin.