Türkiye’de Franchising (Bayilik) Veren Firmalar

Yeni bir mağaza ya da dükkan açmak isteyen genç girişimlerin en çok tercih ettiği yollardan biri olan franchising veren firmalar ile anlaşma yöntemi; son dönemlerde gittikçe daha da popüler bir hale geliyor. Özellikle hayatında daha önce herhangi bir işte çalışmamış, mağaza deneyimi bulunmayan kişiler tarafından ilgi gören franchising; kişiye tamamen müşteri ile buluşmaya hazır hale gelmiş bir mağazaya sahip olma imkanı tanıyor.

Oldukça büyük dev firmalar tarafından da verilen franchising kapsamında genç yatırımcılar; iş hayatına adım atmakla birlikte neyi nasıl satacaklarından tutun da mağaza ya da restoran vb. işletmelerinde kimi çalıştıracaklarına bile dev firmaların yardımı ve işbirliği doğrultusunda karar veriyorlar. Yani franchising; hem marka olmayı başarmış bir firmanın desteğini hissetmek isteyen hem de nasıl bir yol izleyeceğini bilmeyen girişimciler için mükemmel bir avantaj olarak gelişmeyi sürdürüyor.

Bu yazımızda genç girişimciler için Türkiye’de Franchising veren firmalardan kısaca bahsetmek istiyoruz.

İşte, ülkemizde franchising veren belli başlı firmalar listemiz:

  • Simit Sarayı

Yalnızca ülkemizde değil uluslararası platformda da franchising veren Simit Sarayı; hayalinde simit ve çay ikilisini halkla buluşturma arzusu bulunan girişimciler tarafından en çok tercih edilen bir franchising firması!

Tek mağaza ya da çok mağaza bayilik alternatifleri bulunan Simit Sarayı; cadde, avm ve kiosk olacak şekilde farklı 3 konsepte bayilik veriyor.

Franchising maliyeti de oldukça makul seviyelerde bulunan Simit Sarayı bayiliği alarak; kariyerinize iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

  • Kahve Durağı

Ülkemizin hemen hemen tüm şehirlerinin yanı sıra ilçelerinde de bayilikleri açılmaya devam eden Kahve Durağı; Türk halkının kahve ve kahve çeşitlerine olan ilgisi göz önüne alındığında oldukça mantıklı bir seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

İç alanı asgari 100 m2’lik alanlarda açabileceğiniz Kahve Durağı yatırım maliyetleri üzerinde alanın metrekaresi oldukça önemli bir rol üstleniyor.

Kahve Durağı’nın yıldızı parlayan bir kahve markası olma yolunda hızla ilerlediğini düşünecek olursak; bu markadan franchising almak için yeterli bir nedene sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.

  • Batik Giyim

1994 yılından giyim modasının öncülerinden biri olan Batik Giyim; butik açma hayali kuranlar için mükemmel bir alternatif.

Ülkemizde oldukça sevilen bir marka olmayı başaran Batik Giyim’den franchising alarak, hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Hotiç, Polaris, Waffle’cı Akın, Pizza House, Hepsi Lahmacun, Şımarık Takı ve Aksesuar franchising alabileceğiniz son dönemlerin en gözde firmalarından diğerleri arasında!

Bayilik talebinde bulunmadan önce şehrinizde hangi mağaza ya da dükkanın daha çok satış yapabileceğini iyice analiz etmenizi ve geniş çaplı bir araştırma yapmadan karar vermemenizi öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

  1. Türkiye’de Franchising (Bayilik) Veren Firmalar için yorumda bulun

    Türkiye’de Franchising (Bayilik) Veren Firmalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’de Franchising (Bayilik) Veren Firmalar için ilk yorumu yapabilirsin.