Twitch Para Kazanma Fikirleri

Twitch.TV ile 3,8 milyon yayıncıya katılabilir ve en sevdiğiniz oyunu oynarken, bir bilgisayar masasının günlük 15 milyondan fazla izleyiciye nasıl monte edileceğine dair bir öğreticiye kadar her şeyi canlı yayınlayabilirsiniz.

Twitch ile para kazanmak, özellikle doğru kişilik, beceri ve şans karışımına sahipseniz etkileyici bir şekilde kazançlı olabilir. Örneğin, popüler Twitch yayıncısı Ninja (gerçek adı: Tyler Blevins) daha önce Twitch Prime aboneliklerinden, sponsorluklarından ve ortaklıklarından ve 5 milyon abonesinin YouTube gelirlerinden ayda yaklaşık 500.000 dolar kazandığını açıklamıştı.

Bağışlar

Bağışlar önemsiz bir para kazanma seçeneği gibi görünebilir, ancak 30 gün içinde her biri bir 10 TL bağışlamaya karar veren bir milyon takipçiniz olduğunu hayal edin. Sadece bağışlarla bir ay içinde milyoner olursunuz. Gerçekçi olsa da, izleyicilerinizden yalnızca birkaçı bağış yapacak, bu nedenle bunu gelir için ikincil bir seçenek olarak tutun ve buna çok fazla bağlı olmayın.

Twitch Para Kazanma

Bağlı Pazarlama

Twitch hesabınızdan para kazanmanın diğer bir yaygın yolu, çeşitli ortaklık programlarına katılmak ve diğer şirketlerin ve kişilerin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmaktır.

Bunu, izleyicilerinizin satın alma işlemi yapabileceği bir siteye özelleştirilmiş bir bağlantı görüntüleyerek yaparsınız. Bir tıklamadan özel bağlantınıza gelen her satın alma işlemi için, maliyetin bir yüzdesini alırsınız.

Sponsorluklar

Bir marka içeriğinizden etkilendiyse ve videolarınızla aynı hedef kitleye sahipse, bir veya iki (veya gerçekten iyiyseniz iki düzine) canlı yayına sponsor olmak isteyebilirler, böylece markalarını tanıtmak için para alabilirsiniz.

İster tek seferlik isterse uzun vadeli olsun, sponsorluk için ciddi olarak değerlendirilmek için, belirli bir markaya hitap eden belirli demografik özelliklere sahip büyük bir hayran kitlesine sahip olmanız gerekir. Ayrıca, sağlam ve güvenilir bir itibara sahip olmanız gerekir. Bildiğiniz gibi bunlar bir gecede gelmez; bir hayran kitlesi ve iyi bir itibar oluşturmak için çok çalışma ve çok sayıda canlı yayın gerekir.

Twitch Ortaklık Programı

Twitch, içerik üretmek için sürekli olarak çalışan herhangi bir yayıncıya bir davet e-postası gönderir. En az 50 takipçi, son 30 günde ortalama 3 (veya daha fazla) eşzamanlı izleyici, bir ayda en az 8 saat toplam yayın ve son 30 gün içinde en az 7 yayın günü olanlar, Twitch İştirak Programının bir parçası olabilir. Ayrıca oyun satışlarından ve kanalınızdan kaynaklanan oyun içi öğelerden kazanma şansınız da var.

Bir Cevap Yazın

  1. Twitch Para Kazanma Fikirleri için yorumda bulun

    Twitch Para Kazanma Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitch Para Kazanma Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.