Var olduğuna inanamayacağınız, dünyanın en ilginç işleri

Dünyanın dört bir yanında farklı ülkeler, farklı insanlar ve haliyle de farklı kültürler mevcut. Duyduğunuz zaman var olduğuna asla inanamayacağınız birbirinden garip işler de dünyanın bir diğer ucunda, yüzlerce insan tarafından icra ediliyor olabilir. Okurken hem eğleneceğiniz, hem de şaşıracağınız bu ilginç iş kollarını sizin için derledik!

Profesyonel itici

Japonların çok çalışkan bir millet olduğunu herkes bilir. Bu kadar çalışkan olmalarının en temel sebebi, herkesin tam vaktinde işte olmasıyla da doğrudan alakalıdır. Aşırı kalabalıklar yüzünden insanlar işe ulaşma noktasında sıkıntı yaşadığı için tren istasyonlarında profesyonel iticiler görev yapıyor. İnsanları sıkış tıkış tren vagonlarına doldurmak için para alan bu iticiler, hiç kimsenin işe geç kalmamasını sağlıyor.

Evet, gerçekten çok ilginç değil mi?

Kiralık erkek arkadaş

Japonya’nın başkenti Tokyo’da paranız varsa kendinize bir erkek arkadaş kiralayabilirsiniz. Yapayalnız, tek başına yaşamaktansa parasını verip geçici bir süreliğine kiraladığınız erkek arkadaşla beraber takılmak eğlenceli olabilir.

Sinemaya gitmek, beraber yemek yemek ve güzel vakit geçirmek sizin elinizde.

Sıra bekleyicileri

“Yeni iPhone’u satın almak için 2 gece önceden kuyruğa girdiler” şeklinde haberleri zaman zaman gazetelerden okuruz. Bu gibi kuyruklarda sizin yerinize bekleyecek birilerini kiralayabilmeniz Japonya’da mümkün. Narabiya ismi verilen bu elemanlar parasını verdikten sonra saatlerce kuyruk beklemeye hazır. Böylece siz günlük işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Profesyonel uykucular

Sıkı durun, bu iş kolunu duyunca çok şaşıracaksınız! Sadece uyuyarak para kazanma fikrine ne dersiniz? Eğer bu size çok cazip geliyorsa, profesyonel uykuculuğun bir meslek olduğunu bilmeniz gerekir. Evet, gerçekten de insanlar bilimsel araştırmalarda kullanılacak verilerin oluşturulması için uyuyarak para kazanabiliyor. Uyku bozukluklarıyla ilgili araştırmalara kaynak olmanın verdiği haklı bir gurur da cabası.

Düğün ziyaretçileri

Kambersiz düğün olmaz! Peki arkadaşsız düğün olur mu? Şayet kendinizi çok yalnız hissediyorsanız, ücreti karşılığında düğününüze gelecek insanları kiralayabilirsiniz. Yemekleri de bedavaya yiyen bu insanlar gerçekten varlar. İnanmıyorsanız Japonya’da yaşayan ve yerel halktan bir arkadaşınıza sorabilirsiniz. Part time olarak yapılan bu iş öğrenciler için de iyi bir gelir kaynağı.

Bir Cevap Yazın

  1. Var olduğuna inanamayacağınız, dünyanın en ilginç işleri için yorumda bulun

    Var olduğuna inanamayacağınız, dünyanın en ilginç işleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Var olduğuna inanamayacağınız, dünyanın en ilginç işleri için ilk yorumu yapabilirsin.