Warren Buffett Birikim Yöntemi ile Para Biriktirin

Dünya üzerinde zengin, milyarder ve milyoner olarak tanımlanabilecek birçok kişi bulunmaktadır. Zengin olmak ya da en azından daha varlıklı olabilmek adına, bu kişilerin para konusundaki tutumlarını, birikim yöntemlerini ve davranışlarını benimsemek, daha kolay para birikim yapmanıza neden olacaktır. Warren Buffett ise dünyanın en ünlü milyarderlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu kişinin birikim fikirleri, daha kolay ve daha etkin birikim yapmanıza yardımcı olabilir. Gelin bu yöntemleri birlikte inceleyelim.

Warren Buffett

Ev Konusunda Mütevazi Olun ve Daha Uygun Seçeneklere Yönelin

yapmak veya birikim yapmak isteyen birçok kişinin ortak sorunları arasında kira derdi veya ev kredisi derdi yer almaktadır. Bu dert, kişilerin para biriktirmesi veya yatırım yapması konusunda sürekli olarak fazla gider unsuru olmalarından ötürü engel teşkil etmektedir. Bu durumdan kurtulabilmek adına yapılması gereken en önemli şey, daha uygun, daha mütevazi, işinizi gören ve ihtiyaçlarınızı yeterince karşılayabilecek olan evlere yönelmektir. Bu sayede en büyük giderlerden biri olan kira giderlerinizi kısabilir ve elinizde daha fazla para tutabilirsiniz.

Lüks ve Pahalı Eşyalar Düşmanınız Olsun

Pahalı eşyalar, lüks giderleri ve bunlara benzer giderler, çok büyük paralar kaybetmenize neden olacaktır. İyi bir yapmak, birikim yapmak veya milyarder olmak istiyorsanız, mutlaka belirli bir dönem bu tür giderlerden uzak durmanız gerekmektedir. Bunun yerine lükse, pahalı eşyalara ve benzeri şeylere harcayacağınız paranızı, bir hesabına yatırarak paranızın yükselişine tanık olabilirsiniz.

Dikkatli ve Bilinçli Olarak Yatırımlarınızı Yapın

Warren Buffett, yatırım konusunda iki önemli kurala göre hareket etmektedir. Bu kurallar doğrultusunda yatırım yapmak her zaman için kazandıracaktır. Bu kurallar ise şu şekildedir:

  1. “Yatırım ilk kuralı para kaybetmemektir”.
  2. “Birinci kuralı asla unutma”.

Warrent Buffett, bu iki temel kural doğrultusunda yatırımlarınızı gerçekleştirmenizi önermektedir. Bir yatırımdan kayıp yaşamamak adına o yatırım hakkında farklı düşüncelere özen göstermeniz, değerlendirmeniz ve yatırım hakkında iyi bir bilince sahip olmanız gerekmektedir. Aksi halde kaybetmeniz, zarar etmeniz veya daha fazlası mümkün olabilmektedir.

Yüksek Fiyatlarla Almak Yerine Fiyatının Düşmesini Bekleyin

Bir ihtiyacınızı, bir eşyanızı, bir yatırımınızı veya herhangi bir şeyi satın almadan önce, eğer o şeyin fiyatının düşme ihtimali varsa veya fiyatı esnek bir şeyse, mutlaka ve mutlaka fiyatının düşmesini bekleyin. Bu sayede yüksek fiyatlarla almak yerine düşük fiyatlara alabilir, bu sayede kalan parayı farklı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Warren Buffett Birikim Yöntemi ile Para Biriktirin Warren Buffett Birikim Yöntemi ile Para Biriktirin için yorumda bulun

    Warren Buffett Birikim Yöntemi ile Para Biriktirin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Warren Buffett Birikim Yöntemi ile Para Biriktirin için ilk yorumu yapabilirsin.