1000 TL ile Kendi İşini Kurmak

Hepimiz kendi işimizi kurmanın hayalini kursak da maalesef ki yetersiz bütçemiz yüzünden çoğu zaman bu hayalimizden vazgeçmek zorunda kalıyor, içimiz hiç el vermese de başkaların yanında çalışmayı tercih ediyoruz.

Ancak, adaletsizliğe tahammül edemeyen bir karakterimiz bulunuyorsa patronumuzla anlaşamadığımız için gördüğümüz en ufak bir haksızlık karşısında bile işi bırakabiliyor ve işsiz kalabiliyoruz.

Sizler de yakın zamanda kendi işinizin patronu olmayı diliyorsanız; 1000 TL gibi oldukça ufak bir miktarla hangi işlere yatırım yapabileceğinizden kısaca bahsetmek istiyoruz.

1000 TL ile iş kurmak mümkün mü? 1000 TL ile hangi işleri yapabilirsiniz? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım:

  • İnstagram’da satış yapın!

Ticarete atılmanın en kolay yöntemlerinden biri şüphesiz ki son zamanlarda internet üzerinden satış yapmak olarak karşımıza çıkıyor.

1000 hatta 500 TL gibi makul fiyatlarla ticarete atılabiliyor, kendi işimizde zaman içerisinde ilerleyebiliyoruz.

Örneğin, bir ayakkabı ya da çanta imalatçısı ile anlaşabilir, toptan satın aldığınız ürünleri Instagram hesabınız üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

  • Blog sayfası açın!

Şayet yazma yeteneğiniz bulunuyorsa, kendinize özel bir blog sayfası açabilir, kaliteli ve güncel içeriklerle blog sayfanızı yönetebilirsiniz. 6 aylık bir çalışmanın ardından Google Adsense başvurusunda bulunabilir, başvurunuzun kabul edilmesi üzerine reklam gelirleriniz sayesinde yüklü miktarlarda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yazma yeteneğiniz bulunmuyorsa freelancer bir yazar ile anlaşabilir, aylık 1000 TL’yi aşmayacak bir fiyata kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Sitenizin tutması durumunda sitenize başka site ya da firmaların reklamlarını da alabilir, bu reklamlar sayesinde de ek gelir elde edebilirsiniz.

  • Facebook’ta Sayfa Açın

İnternet üzerinden bir diğer para kazanma yöntemi olan Facebook sayfa yöneticiliği sayesinde günümüzde pek çok kişi yalnızca ilgi alanlarına giren konularda paylaşımlar yaparak, para kazanabiliyor.

Bu noktada ilgi alanınızı göz önünde bulundurmalı, ciddi anlamda güzel paylaşımlar yapmaya özen göstermelisiniz. Mesela edebiyata ilgi duyuyorsanız, ünlü şairlerin güzel sözlerini paylaştığınız Facebook sayfanız sayesinde kısa sürede binlerce takipçiye ulaşabilir, takipçi kazandıkça Facebook reklam gelirlerinizdeki muhteşem yükselmelere tanık olabilirsiniz.

  • Süt mısır arabası alın ve süt mısır satmaya başlayın

Günümüzün zengin iş adamlarının bir anda zengin ve başarılı olduklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

En zengin ve saygın iş adamları bile zamanında seyyar satıcılık yapmış kişiler olabiliyor. Bu yüzden seyyar satıcılığı küçümsememeli, en azından kendi işinizi kurma yolunda bu mesleği bir ara basamak olarak kullanmayı denemelisiniz.

Her ne iş yaparsanız yapın, işinizi sevmeniz ve işinizde en iyisi olmanız dileğimizle…

 

Bir Cevap Yazın

  1. 1000 TL ile Kendi İşini Kurmak için yorumda bulun

    1000 TL ile Kendi İşini Kurmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 1000 TL ile Kendi İşini Kurmak için ilk yorumu yapabilirsin.