50.000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılabilir?

Rahat bir yaşam sürebilmek, geleceğimizi daha huzurlu bir şekilde geçirebilmek adına doğru mesleği tercih edebilmemiz, son derece önem arz ediyor. Öyle ki yanlış bir meslek seçimi doğrultusunda hayallerimizin elimizden kayıp gittiğine tanık olabiliyoruz. Kimimizde kendi işimizin patronu olma hayaliyle yanıp tutuşuyor, sırf bu yüzden de hangi işi yaparsak yapalım, kazanmanın yöntemlerini arıyoruz.

50 BİN TL Sermaye ile Ne İşe Yapılabilir? başlıklı bu yazımızda size ilham verecek bazı iş fikirlerine kısaca değinmek istiyoruz. İşte, 50 BİN TL sermaye ile yapılabilecek işler listemiz:

  • Butik

Hangi çağda yaşarsak yaşayalım, kadınların moda tutkusu bir türlü dinmek nedir bilmiyor. Bu yüzden de kıyafet ve çanta satışı gerçekleştiren firmalar, hiçbir şekilde iflas etmiyor. Çünkü güzelliğine ve bakımına düşkün olan bayanlar, her daim güzel görünebilmek adına ceplerindeki son parayı bile kıyafet, çanta ve ayakkabıya verebiliyorlar.

Zevkli olduğunuzu düşünüyorsanız, şehrinizin işlek bir caddesinde ya da Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinde 50 BİN TL ile minik bir butik açabilir, ilerleyen süreçte de işlerinizi büyüterek, ciddi anlamda gelir elde edebilirsiniz.

  • Cafe

Lükse kaçmayacak şekilde mütevazı bir kafe açmak adına 50 BİN TL gibi bir rakamın oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu noktada kafenizde çalıştıracağınız elemanlarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Tek başınıza kafenizi bir süreliğine işletebileceğinizi düşünüyorsanız, güzel çay demliyor ve hazırladığınız tostlar arkadaşlarınız tarafından çok ama çok beğeniliyorsa ufak bir kafe açarak, iş hayatına adım atabilirsiniz.

  • Emlak dükkanı

Özellikle küçük bir şehirde yaşıyor ve size rakip olabilecek pek fazla büyük emlak şirketi olmadığını düşünüyorsanız, aynı zamanda insanları ikna edebilme kabiliyetiniz bulunuyorsa bir emlak dükkanı açabilirsiniz.

Ancak bu noktada semtinizdeki evleri, arsaları çok iyi bir şekilde ezbere bilmeniz gerektiğini de ifade edebiliriz. Şayet, aracınız ya da ehliyetiniz yoksa emlak dükkanı açma fikrinin siz ehliyet alana dek şimdilik pek de parlak bir fikir olmadığını söyleyebiliriz.

  • Çiğ köfte dükkanı

Hangimiz, lezzetli mi lezzetli olan çiğ köfte yemekten hoşlanmıyoruz ki? Anadolu kültüründe yetişen bireyler olarak, haftada en az birkaç kez çiğ köfte dükkanına uğruyoruz.

Çiğ köfte dükkanı açma fikrine sıcak bakıyorsanız, tuttuğunuz dükkanın yakınlarında başka rakip bir çiğ köfteci olmadığından da muhakkak emin olmanız gerekiyor.

Hangi işi yaparsanız yapın, işinizi sevmeniz ve mutlu bir iş yaşamına sahip olmanız dileğimizle…

 

Bir Cevap Yazın

  1. 50.000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılabilir? için yorumda bulun

    50.000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılabilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 50.000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılabilir? için ilk yorumu yapabilirsin.