Acil para kazanmanın yolları

Hayatın ne getireceği hiç belli olmaz. Bazen cebinizde bir kuruş bile kalmayabilir. Bu gibi durumlar meydana geldiğinde yapmanız gereken acil para kazanmanın yollarını bulmak olmalıdır. Normal bir iş kurmaktansa doğrudan hızlıca para kazanmaya yönelik işleri sizin için derledik. Eğer sizin de bir fikriniz varsa lütfen yorum kısmından bize bildirmeyi unutmayın!

Bir odanızı Airbnb’ye kiralayın

Yurtdışında hayli yaygın olan Airbnb’ye üye olarak evinizin bir odasını kiraya verebilmeniz mümkün. Günlük 50-100 TL gibi bir rakamı bu sayede kazanabilirsiniz. Tabii bunun belli başlı bazı şartları da var. Daha çok yabancılar Airbnb’yi kullandığı için evinizde konaklamak isteyenleri ağırlayabilmek için İngilizce biliyor olmanız gerek. Ayrıca İstanbul’da yaşıyorsanız Taksim, Etiler, Beşiktaş gibi turistik yerlere yakın olmalısınız. İstanbul ve Ankara harici bir şehirdeyseniz evinizde kalacak turist bulmanız daha da zora girebilir.

İkinci el ürün satın

Mutlaka kullanmadığınız bazı eşyalarınız vardır. Bu kimi zaman elektronik cihazlar, kimi zaman kıyafet olabilir. Tek yapmanız gereken Letgo ve Sahibinden sitelerine üye olarak ürünlerinizi bu mecralarda satışa çıkarmak. Daha sonra yüz yüze buluşup görüşerek kargo ücreti de ödemeden ürünlerinizi yeni sahiplerine teslim edebilirsiniz. Zebramo sitesi de bu noktada mutlaka ürünlerinizi listeleyeceğiniz mecralar arasında yer almalı.

Dilerseniz Facebook’ta ikinci el ürün satış gruplarına üye olup kazanma ihtimalinizi artırabilmeniz de mümkün.

Sosyal medyada popüler misiniz?

Eğer 10 binden fazla takipçiye sahip sosyal medya profilleriniz varsa markalarla iletişime geçerek ücretli reklam paylaşabilirsiniz. Bu sayede tek bir paylaşım başına 500 TL ve daha fazlasını kazanabilmeniz mümkün. Ancak sosyal medya hesabınızın tüm takipçilerinin organik olması gerekiyor.

İnterneti kullanın!

Her gün kullandığımız interneti para kazanma amacı için de kullanabilirsiniz! Bunun birçok farklı yolu var. İsterseniz bionluk.com gibi sitelere üye olarak 10 TL karşılığında insanlara herhangi bir hizmet vaat edebilirsiniz. Dilerseniz de anket doldurarak para kazanma veya arama yaparak kazanma gibi platformlara üye olabilmeniz de mümkün.

Kendi web sitenizi kurup Google Adsense’den para kazanma yöntemi de uzun vadede başarılı bir olabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Acil para kazanmanın yolları için yorumda bulun

    Acil para kazanmanın yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Acil para kazanmanın yolları için ilk yorumu yapabilirsin.