YouTube’dan nasıl para kazanılır?

YouTube’dan nasıl kazanılır?

Evinizin bir odasını kullanarak oturduğunuz yerden kazanmak mı istiyorsunuz? O halde son dönemde revaç bulan YouTube’a giriş yaparak açacağınız kanalla para kazanmaya hazırlanın! Yediden yetmiş her yaştan insan YouTube ile işbirliğine giderek hatırı sayılır miktarda gelir elde edebiliyor. Google ofisinden her ay ödenen paralar özellikle Türkiye şartlarında gayet iyi denilebilecek bir gelir akışı sağlıyor.

Makyaj, oyun, teknoloji, şaka ve gizemli bilgi odaklı birçok kanal YouTube’daki yerini almış bulunuyor. Haliyle bu kanallar arasına girebilmek için ya çok çaba sarf etmeniz, ya da yeni bir fikir bulmanız gerekiyor. Eğer daha önce hiç yapılmamış bir kanal açmak istiyor ve bunun için de ilham kaynağı arıyorsanız, sizin için derlediğimiz tavsiyelere göz atmanın faydasını görebilirsiniz.

Dizi çekin!

YouTube’a 15 dakikadan uzun dizi şeklinde videolar ekleyebilirsiniz. Tabii bunun için sağlam bir prodüksiyon ve video düzenleme bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Halihazırda yayına devam eden “Sıfır Bir” isimli diziyi örnek kabul edebilirsiniz. Yurtdışında bu şekilde, dizi halinde videolar hazırlamak çok yaygın. Türkiye’de de nadir örnekleri görüldüğü için iyi bir senaryo ve ekiple güzel paralar kazanabilmeniz mümkün.

Bildiklerinizi paylaşın!

Bilgisayar veya cep telefonu kullanırken hepimiz çözemediğimiz bazı sorunlarla karşılaşırız. Örneğin “iPhone’larda müzikleri nasıl zil sesi yaparım?” sorusu birçok Apple hayranının aklını kurcalamaya devam eden sorular arasında yer alır. Başınıza gelen bu sorunları çözüme kavuşturduktan sonra diğer insanlara yardımcı olmak için YouTube’da aratılacağını tahmin ettiğiniz konu başlıklarıyla ilgili videolar çekebilirsiniz.

Tabii bu konu teknolojiyle sınırlı değil. Makyaj malzemelerinden tutun, el işi ve dikiş yapmaya kadar farklı konu başlıklarını değerlendirebilirsiniz. Hangi alana yatkınsanız, bununla ilgili bilgilerinizi diğer insanlarla paylaşmaktan çekinmeyin.

Anahtar kelime kullanın

Siz bu yazıyı okurken geçen her bir dakikada YouTube’da yüz saatlik video ekleniyor. Bu, inanılmaz bir rekabet ortamı demek! Videolarınızı görünür kılmak ve daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için bol bol anahtar kelime kullanın. Hem etiket kısmında, hem de video açıklaması bölümünden videonuzu niteleyen kelimelere yer vermeyi ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

  1. YouTube’dan nasıl para kazanılır? için yorumda bulun

    YouTube’dan nasıl para kazanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YouTube’dan nasıl para kazanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.