Amazon İle Para Kazanma

Amazon veya aliexpress gibi bir çok pazarlama sitesi ile de para kazanmak mümkün. Bu gibi ortamlarda üretilen ürünlerin birçoğunun üretim yeri Çin dir. Fakat dünyanın her yerine pazarlanır. Bu şekilde üreticiler daha düşük maliyetle üretip normalden daha ucuza satış yapabilirler. Siz de amazon ve ya bu gibi siteler üzerinden para kazanabilirsiniz. Örneğin bir şirkette daha ucuza bulduğunuz bir ürünü diğer platformda daha yüksek fiyata satarak kar yapabilirsiniz.

Amazon

Amazon Sistemine Giriş

Amazon Dünya çapında satış yapan en büyük alışveriş sitelerinden biri hatta en büyüğüdür. Yani eğer ne yapacağınızı bilirseniz Amazon kendi ülkesindeki satış oranlar çok kalabalık kitlelere ulaşabilirsiniz. Özellikle ABD bazlı Amazon sitesi hedef olarak seçilebilir. Çünkü burası en aktif olarak kullanılanıdır.  Bu platformda ilk önce ne satacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çeşitli programlar ve yazılımlar vasıtasıyla uygun ve doğru ürün bulunabilir. Bu programlar reklam verileri gibi istatiksel verileri kullanarak gerçeğe çok yakın bir şekilde kategori bazlı en çok satılan ürünleri bulabilirsiniz.  En kullanılan ve tercih edilen ise Amazon Jungle Scout programıdır. Bu aslında Google üzerinde ulaşabileceğiniz bir çeşit eklentidir. Eklentiyi ekledikten sonra Amazonda gezinirken istediğiniz ürüne tıklamanız yeterlidir. Sizin için bütün ayrıntıları anında çıkartıyor. Bu uygulama ile rahatlıkla hangi ürünü satacağınıza karar verebilirsiniz.

Ürünün Temini

Çoğu satıcı ürünlerini Çin’den satın alıyor. Çünkü burada işçilik ürünleri gibi birçok maliyet oldukça düşük. Yani siz de satışını yapacağınız ürünü Çin’de ürettirirseniz kar marjınız daha çok olur. Bunun için Çin menşeili Aliexpress benzeri firmalar mantıklı olabilir. Ürünü alırken gerçekten dikkatli olmalısınız. Çünkü Çin pazarı oldukça büyük ve burada aynı ürünün o kadar farklı fiyatlarının olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. En iyi fiyatı bulana kadar mutlaka araştırmanıza deva etmelisiniz. Çünkü Çinliler de bu olayın tamamen farkındalar ve fiyatı yükseltmeye devam ediyorlar.

Ürünümü Nasıl Satarım?

İlk olarak ürününüzü satmak için amazon sitesine satıcı profili ile kaydolmanız gerekiyor. Ardından kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Bunun için amazon sitesi sizden bilgilerinizi alıyor ve bu işleme ücret olarak sizden 40 Amerikan doları alıyor. Ardından yapacağınız şey ise kimlik bilgilerinizi kullanarak gerçek bir insan olduğunuzu kanıtlamak olacaktır. Ardından hemen kimlik bilgilerinizi içeren onaylı bir belgenin fotoğrafını veya belgeyi direkt olarak dosya şeklinde yolluyorsunuz. Ardından onaylanması için bekliyorsunuz. Bu bazen uzun sürebiliyor. Fakat onayınızı aldıktan hemen sonra ürün girişine başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Amazon İle Para Kazanma Amazon İle Para Kazanma için yorumda bulun

    Amazon İle Para Kazanma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amazon İle Para Kazanma için ilk yorumu yapabilirsin.