Network Marketing Nedir? Nasıl Çalışır?

Son yılların en gözde satış yöntemlerinden biri olan network marketing; klasik satış-pazarlama mantığına yeni bir soluk getirerek, kişinin kullandığı ürünleri beğenmesi doğrultusunda bu ürünleri başkalarına da tavsiye etmesi anlamına geliyor. Yani tam anlamıyla bir tavsiye mantığı üzerinde şekillen network marketing; kişiye yaptığı satış miktarı kadar gelir elde etme, bu geliri satışlarının miktarını arttırdıkça yükseltme imkanı tanıyor.

Bu yazımızda kısaca network marketing nedir? Network marketing nasıl çalışır? sorularını yanıtlayarak, bu çalışma sistemine dahil olmak isteyenleri bilgilendirmek istiyoruz.

İşte, network marketing çalışma prensiplerine dair bilmeniz gerekenler:

Network Marketing Nedir?

Kaliteli ve aynı zamanda uygun fiyatlı ürünlerin diğer kişilere tavsiye yoluyla önerilmesine ve satışlarının gerçekleştirilmesine network marketing denir.

Sisteme dahil olan kişiler, para kazandıkça kendi grubunda bulunan kişilere de para kazandırmış olur. Yani sisteme bir başka kişi aracılığıyla dahil olduğunuzda sizi üye eden kişi de sizin satışlarınızdan kazanç elde eder. Aynı şekilde sizler de bir başka kişiyi sisteme dahil ettiğinizde onun satışlarından ek gelir elde edebilirsiniz.

Kısacası network marketing; piramid sistemine benzeyen bir mantıkla çalışır.

Network marketin sistemine girdiğinizde sattığınız ürünleri aynı zamanda indirimli fiyatları üzerinden temin edebilirsiniz. Yani kendi makyaj malzemelerinizi ya da ev temizlik ürünlerinizi indirimli fiyatlara satın alabilir böylelikle bütçenizi gözetebilirsiniz.

Network Marketing Nasıl Çalışır?

Bu sistemde yerinizi almak istediğinizde öncelikle doğru network şirketini seçmeli, ardından da üyelik işlemlerinizi tamamlamalısınız.

Üye olmak için başka bir satıcıdan satış üye formu alarak doldurabilir ya da firmanın internet sitesi üzerinden direk siteye üye de olabilirsiniz. Bu noktada bazı firmaların üyelik için tek seferlik bir katılım ücreti talep edebileceğini de hatırlatmak istiyoruz.

Sisteme katılarak, düzenli bir şekilde ek gelir elde edebilir, aynı zamanda ürünleri ucuza satın alma şansını değerlendirebilirsiniz. Yani ne kadar firmaya üye olursanız; o kadar çok indirimden yararlanabileceğinizi ve bütçenizi ciddi anlamda rahatlatabileceğinizi de söyleyebiliriz.

Network Marketing Faydaları:

Sistem, tüm satıcılara özgür bir şekilde ürün satma fırsatı tanıyor. Özellikle ev hanımları tarafından yoğun ilgi gören sisteme girebilmeniz için herhangi bir üniversite mezunu olmanız da gerekmiyor.

Sistem sizi hiçbir şekilde ürün satmaya zorlamıyor. Ancak belirli bir süre için örneğin 6 ay boyunca ürün satmadığınızda sistem, sizi otomatik olarak silebiliyor. Bu yüzden de en az 6 ayda bir olacak şekilde en azından kendiniz için ürün satın almanız gerekiyor diyebiliriz.

İkna yeteneğinize güveniyorsanız, network marketing size göre bir iş olabilir!

Şimdiden bol satışlar.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Network Marketing Nedir? Nasıl Çalışır? için yorumda bulun

    Network Marketing Nedir? Nasıl Çalışır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Network Marketing Nedir? Nasıl Çalışır? için ilk yorumu yapabilirsin.