En Düşük Faizle Konut Kredisi Alınabilecek Bankalar

Kimimiz için kapitalizmin en büyük avantajları arasında yer alan, kimimiz içinse bir türlü bir avantaja dönüşemeyen banka kredileri arasında en sık başvurulan kredi çeşitlerinden biri olan konut kredileri; pek çok kişiye hayalindeki eve kısa bir süre içerisinde kavuşabilme imkanı tanımaya devam ediyor.

Günümüze kadar milyonarca kişiye ev sahibi olabilme şansı sunan konut kredilerinin faizleri, son zamanlarda konut fiyatlarındaki yükselmeler doğrultusunda epey bir artmış olsa da ev satın alabilecek yeterli nakit parası bulunmayan vatandaşlar yine de kredi çekerek ev satın alabilme ümidiyle bankalara koşmaya devam ediyor.

Yüksek konut kredisi faizleri gözünüzü korkuttuğu için konut kredisi çekmeye bir türlü cesaret edemeyenlerdenseniz, en düşük faizle konut kredisi alınabilecek bankalar başlıklı bu yazımızı muhakkak okumanızı öneriyoruz.

İşte, düşük faizle sizlere ev sahibi olabilme fırsatı tanıyan bankalar:

 

  • Ziraat Bankası

Müşterilerine 120 aya kadar yani 10 yıllık bir taksit süresi tanıyan Ziraat Bankası, %0.80’den başlayan faiz oranları ile en düşük faizli konut kredisi veren bankalar listemizde ilk sırada bulunuyor.

Üstelik konutun ekspertiz değerinin %80 gibi önemli bir bölümünü kredi olarak çekebiliyorsunuz. Yani yalnızca evin değerinin %20 gibi ufak bir miktarında nakite ihtiyacınız oluyor.

Örneğin ekspertiz değeri 300 BİN TL olan bir konutu satın alırken kredi çekmek istediğinizde 60 BİN TL gibi nakit paranızın bulunması yeterli oluyor.

  • TEB Konut Finansmanı

10 yıla varan taksit seçenekleri ve düşük faiz oranları ile ön plana çıkan TEB Bankası, tercih edebileceğiniz bir diğer banka.

Maksimum faiz oranları %2.58 olan TEB, çoğu bankaya nazaran daha düşük faiz miktarı ile pek çok kişinin konut kredisi almak adına başvurduğu ilk bankalardan biri olma özelliği taşıyor.

  • Garanti Bankası

Çoğu bankanın aksine konut kredilerinde geri ödeme süresini 24 aya kadar uzatan Garanti Bankası, %.0.90 minimum kredi faiz oranı ile müşterilerine pek çok açıdan kolaylık tanıyor.

24 aylık ödeme süresi ile özellikle dar gelirli vatandaşlara hitap eden banka, dar gelirlilerin de ev sahibi olabilmesinin yolunu açıyor.

  • FinansBank QNB

180 aya varan vade imkanı ile dar gelirliler için bir diğer umut kaynağı olan FinansBANK’ın faiz oranları ise %0.93’den başlıyor.

  • DenizBANK

Düşük faizle konut kredisi veren bankalar listemizin son üyesi olan DenizBANK, %0.91’den başlayan faiz oranı ve 180 aya uzanan vade imkanı ile tercih edebileceğiniz bir diğer banka!

Hayalinizdeki evde mutlu bir yaşam sürmeniz dileğimizle.

 

Bir Cevap Yazın

  1. En Düşük Faizle Konut Kredisi Alınabilecek Bankalar için yorumda bulun

    En Düşük Faizle Konut Kredisi Alınabilecek Bankalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Düşük Faizle Konut Kredisi Alınabilecek Bankalar için ilk yorumu yapabilirsin.